21 Temmuz 2018

ABDULLAH SÖNMEZ: SAĞLAM KENDİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ


Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez, “İç çekişmeleri bir yana bırakıp sağlığı ciddi manada masaya yatırmak gerekir. Hasan Sağlam’ın da kendini gözden geçirmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Verimlilik ve Kalite Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından birliklerin 2015 yılı Başlangıç Karnesi yayımlandı. TKHK’nin internet sitesinde yer alan sıralamaya göre Sakarya, 89 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında 73’üncü sırada yer aldı.SON LİSTE DEĞİL
Kurumdan yapılan açıklamada, sıralamanın son sıralama olmadığı belirtilerek, yapılan itirazların değerlendirilmesinin ardından yeni bir karne daha çıkarılacağı açıklandı. Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri ise Başlangıç Karnesindeki sıralamanın sağlık alanındaki yerini belirlemediği görüşünde.

SIRALAMA DEĞİŞİR
Yetkililer, “Liste incelendiğinde Ankara ve İstanbul bizim altımızda görülüyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Üst sıralarda yer alan iller bizimle kıyaslanamayacak kadar küçük. Bu liste daha çok kurumun istediği bazı verilerin sisteme girişiyle alakalı. Veriler girildikten sonra bizim sıralamamız da değişir” dedi.

FİZİKİ MEKAN
Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Sönmez ise yaptığı açıklamada, personel yetersizliğinin birinci sırada yer aldığını söyledi. Fiziki mekanlarımızda sıkıntı yaşanmadığına değinen Sönmez, “Fiziki mekanlarımızda sıkıntı yok. Yenikent Devlet Hastanesi bugün Türkiye’nin en önde gelen hastanelerinden” dedi.

İÇ ÇEKİŞMELER
“İç çekişmeleri bir yana bırakıp sağlığı ciddi manada masaya yatırmak gerekir. İlimizde 3 tane genel sekreter ve üç tane sağlık müdürü değişti. Sağlıkta ciddi değişimler var. Büyüme orantılı bir personel alımı olmadı. Hasan Sağlam’ın da kendini gözden geçirmesi gerekiyor. Sağlık çalışanları performanslarının çok üstünde çalışıyorlar” diye konuştu.

KRİTERLER
Eski Genel Sekreterlerden Ünal Küçükyılmaz’ın giderken 11. Sırada bıraktığının konuşulduğunu vurgulayan Sönmez, “Ben tabi net sonucu bilmiyorum. Ama 73’üncü sırada olmak kötü. Sakarya’da modern binalarımız var. Sadece kriter yoğun bakımlarsa orada ciddi sıkıntımız var. Genel Sekreter yoğun bakımları açmak için büyük çaba harcıyor” dedi.   
24 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA