30 Ekim 2016

SELAMİ ARIK UYARDI: FINDIĞINIZI ERKENDEN TOPLAMAYIN


Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, fındık toplama sezonunun başlamamasına rağmen bazı üreticilerin gelip fındıklarını topladığını söyledi.

Arık, “Yurtdışından gelen fındık üreticilerimiz bahçelere girip fındıklarını toplamaya başladıklarını görüyoruz. Günü gelmeden toplanan fındıkların içleri boş ve yeşil olduklarından satışlarda randıman düşecek ve alacakları para da düşecek. Biz Ziraat Odası olarak uyarıyoruz. Bizim bölgemizde fındık toplama günleri 15 Ağustos’tan sonra başlar. Erken toplamak fındık dallarının kırılmasına sebep oluyor. Bu dönemde fındık içleri de tam olarak olgunlaşmamış olduğundan içleri boş kalıyor. Bu hem ülkenin hem de üreticinin ekonomisine zarar vermektedir. Gelecek yıllarda fındık dalları kırıldığından zarar görmelerine sebep olacaktır” dedi.9 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ATATÜRK STADI'NIN YERİNE NE YAPILSIN?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA