22 Nisan 2018

İLİMİZDE 180 BİN ÖĞRENCİ DÜN DERS BAŞI YAPTI


2015-2016 eğitim öğretim yılıyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitimde niteliğin arttırılması için, ilçeler bazında yeni projeler hazırladıklarını söyledi.

İlimizde 180 bin öğrenci 3 aylık tatilin ardından ders başı yaparken, 10 bin öğretmende öğrencilerle buluştu.  Bu dönem okulla ilk kez tanışan yaklaşık 16 bin birinci sınıf öğrencisi ise beraber geldikleri anne ve babalarıyla güçlükle vedalaştı. 2015-2016 eğitim öğretim yılıyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Sakarya genelinde 180 bin öğrenci, 10 bin öğretmenle başlatmış bulunuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
AKADEMİK BAŞARI
İlimizdeki ortaokul ve liselerin tamamında öğrencilere yönelik yetiştirme ve destekleme kurslarını Ekim ayında başlatacaklarını söyleyen  Kuntoğlu, “Geçen yıllarda uygulanan projelere ilave olarak, eğitim öğretimin niteliğinin arttırılmasıyla ilgili yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz. Merkezi bir çalışma sisteminden ziyade ilçe bazında akademik başarıyı arttırıcı tedbirlerimizi bu yıl arttırarak devam ediyoruz. Aynı zamanda akademik başarının yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de önem veriyoruz.Çünkü öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönden gelişmesini arzu ediyoruz.”ifadelerini kullandı.
MESLEKİ EĞİTİM
Eğitim öğretime başlayan yeni okullar olduğunu dile getiren Kuntoğlu, “Devam eden inşaatlarımız var. Şu an itibariyle Erenler, Adapazarı, Arifiye, Serdivan ilçeler, dışında, genellikler normal eğitim yapıyoruz. Buraların yoğun bir göç alması nedeniyle, buralarda ikili eğitim yapıyoruz. Derslik başına düşen öğrenci sayımız çok yüksek değil. Mesleki eğitimle ilgili olarak da sanayi işbirliğine önem veriyoruz. Eğitim öğretim yılı başlamadan önce sanayicilerimizle gerekli görüşmeleri yaptık. Bu yıl inşallah meslek liselerini sanayi kuruluşlarımızdaki birer fabrikayla eşleştirmeye çalışacağız.” dedi. Tuğçe AĞIRLAR
29 Eylül 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA