27 Nisan 2018

SAÜ'DEN ÖĞRENCİLERE KESİNTİSİZ KÜTÜPHANE HİZMETİ


Sakarya Üniversitesi öğrencilerine kesintisiz kütaphane hizmeti vermeye devam ediyor. Merkez Kütüphane dört yıl önce başlattığı “7/24” uygulaması sayesinde öğrenciler istedikleri zaman kütüphaneden yararlanabiliyor.

Merkez Kütüphane zengin kaynakları ve modern görüntüsüyle öğrencilerin ders çalışma ve ödev hazırlama dışında da keyifle vakit geçirebilecekleri bir mekân. Kapılarını 24 saat açık tutan kütüphane, özellikle sınav dönemlerinde öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas “Öğrencilerimizin sınıf dışı çalışmalara, ödev, proje, araştırma gibi aktivitelere daha fazla önem vermelerini, bu aktivitelere daha çok zaman harcamalarını istiyoruz. Bu nedenle de kütüphanemiz 7 gün 24 saat açık” şeklinde konuştu.
KAYNAĞA ERİŞİM
Merkez Kütüphanede basılı ve elektronik olmak üzere 6 milyona yakın kaynak bulunuyor. Bu kaynakların 200 bin kadarını basılı kaynaklar oluşturuyor. Akademisyenler ve öğrenciler Kütüphanenin web sayfası üzerinden Kütüphanede bulunmasını istedikleri kitapları talep edebiliyorlar. Dolayısıyla basılı eser sayısı her geçen gün artmakta. Ulusal ve uluslararası birçok çevrimiçi veritabanına üye olan SAÜ Merkez Kütüphanesi, öğrencilere, akademisyenlere ve araştırmacılara elektronik veritabanı abonelikleri yoluyla 58 bin 765 dergiye, 3 milyon 416 bin 670 kitaba, 2 milyonun üzerinde teze ve Time dergisinin 200 yıllık arşivine elektronik ortamda tam metin erişim olanağı sunuyor. Kütüphanenin bütün bölümlerinde de kablosuz internet erişimi olanağı bulunuyor.
ÖDÜNÇ KİTAP
Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi öğrencilere ödünç bilgisayar hizmeti de veriyor. Yoğun ilgi gören bu hizmet ile öğrenciler yılda bir kez olmak üzere bir ay süreyle ücretsiz olarak dizüstü bilgisayar kiralayabiliyor. Bu hizmetten engelli öğrenciler de yararlanabiliyor. Belli sayıda bilgisayar engelli öğrencilerin kullanabileceği sisteme göre düzenlenerek hizmete sunulmuş. Bilgisayar laboratuvarlarının da 24 saat açık olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas “Eğitim-öğretim artık sınıfta başlayıp biten bir iş olmaktan çıktı. Derslik dışı öğrenmeler, derslik dışı faaliyetler çok önem kazandı. Buna göre de biz sistemimizi, mekânlarımızı, atmosferimizi değiştirip dönüştürdük" dedi.
7 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA