19 Haziran 2018

STB BAŞKANI CEVDET METE: TARIM SEKTÖRÜ VAZGEÇİLMEZ


Sakarya Ticaret Borsası, sektörde, tehdit ve risklerin önlenmesinde öneriler geliştirmek amacıyla çalıştay düzenleyecek. STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, tarım ve hayvancılık sektörünün, öncelikli sektörler arasına yer aldığını söyledi

Sakarya Ticaret Borsası, ilimizde sektörün gelişmesi adına önümüzdeki hafta yeni bir çalışmaya imza atarak, çalıştay düzenleyecek. Konuyla ilgili bilgi veren STB Başkanı Cevdet Mete, yenilikçi öneriler ile gelişime ve değişime öncülük edecek bir rapor hazırlamak için tarım ve hayvancılık alanında sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve önerilerini almak istediklerini belirtti.
İKİ ÇALIŞTAY
Mete verdiği bilginin devamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile yürütmüş oldukları  proje kapsamında “Tarım ve hayvancılığın mevcut durumunu analiz etmek, tehdit ve risklerin önlenmesinde öneriler geliştirmek amacıyla 14 Ekim Çarşamba İç Paydaş, 15 Ekim Perşembe Dış Paydaş Çalıştayı düzenleyeceklerini söyledi.
ÖNEMLİ SEKTÖR
Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete şöyle devam etti, “Tarım sektörü, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkelerin ekonomik hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Bu sektörün ikame kaynağı bulunmadığı gibi, özellikle gelişmiş ülkeler tarım sektörünü öncelikli sektörler arasına yer alırken ve hiç bir zaman başka ülkelerin inisiyatifine bırakılmadığını vurgulamak isterim. Bu nedenle düzenleyeceğimiz çalıştaylarımıza tüm paydaşlarımızı ve üyelerimizi bekliyoruz.”
10 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA