23 Haziran 2018

AKP MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDILAR: ŞİMDİ İŞ ZAMANI


Sakaryalı yüzde 67 oyla destek verdiği AKP milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu’ndan hizmet bekliyor. Dün mazbatalarını alan Milletvekilleri için şimdi iş zamanı

DEMOKRAT PARTİ’DEN BU YANA
AKP 1 Kasım seçimlerinde, Sakarya’dan yine Türkiye ortalamasının çok üstünde yüzde 67.3 oy aldı. Demokrat Parti döneminden bugüne ilk kez bir genel seçimde bir partinin aldığı bu oy oranı AKP’den milletvekili seçilen Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu’na büyük sorumluluk yükledi.
VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR
Dün mazbatalarını alan milletvekilleri seçimden önce sahada seçmene bir çok söz verdiler. Şimdi Sakaryalı o sözlerin tutulmasını istiyor. Bununla birlikte bu şehrin acil çözüm bekleyen sorunları da Milletvekillerinin ilgisini bekliyor. Kentin depreme hazırlığı,  neredeyse durma noktasına gelen eğitim ve sağlık yatırımları ilk el atılması gerekenler.

1 Kasım Pazar günü yapılan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde AKP’den milletvekili seçilen Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu dün törenle mazbatalarını aldı. Milletvekilleri ilk olarak partiye gelerek AKP İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. İl teşkilatına teşekkür eden milletvekilleri yaptıkları konuşmalarda seçim değerlendirmesinde bulundu.
VAKAR
Milletvekilleri daha sonra AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ile birlikte Adliye’ye geldi. Ağır Ceza Mahkeme Salonu’nda düzenlenen törende konuşan 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, “Sakarya bir kez daha kendisine yakışan bir şekilde vakarla seçimleri tamamladı. Ben seçilen milletvekillerimizi kutluyorum ve başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
SEÇİMİN İDARESİ
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün yaptığı konuşmada, “Türkiye 1 Kasım’da başarılı bir seçim geçirmiştir. Seçimin sonuçları kadar, seçimin idare edilmesi ve başarıyla sonuçlanması gerçekten önemlidir. Burada başta yargıçlarımız olmak üzere, sandık başında durandan torbaları taşıyan herkese teşekkür ediyorum. Çünkü seçimler Türkiye’nin demokrasisinin en önemli varlığıdır. Etrafımızda ateş çemberi varken Türkiye demokrasisini güçlendirmiştir” dedi.
UZMANLAŞMA
Beş ay ardı ardına seçim yapılmasının önemine dikkat çeken Üstün, “Başta YSK Başkanı ve üyelerimize, illerde seçim kurulu başkan ve üyelerine ve herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye 1946’dan beri seçim yapıyor. Ama seçim konusunda uzmanlaşmıştır. Kimse Türkiye’de seçimler şöyledir veya böyledir diyemiyor. Bu büyük kazanımımızdır. Bu pay yargıçlarımızındır. Seçim ülkemize hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu mazbatalarını aldı. 
7 Kasım 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA