20 Mayıs 2018

Teknoparkın alanı büyüdü


Teknoparkın alanı büyüdü

SAÜ'de 2000 yılından bu yana temelleri oluşturulan bilişim faaliyetleri meyvelerini verdi. SAÜ'ye tahsis edilen teknoloji geliştirme alanı 31 bin metrekareden 244 bin metrekareye çıkartıldı.

Alan artırıldı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından 2000 yılından bu yana temelleri oluşturulan bilişim faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı. İlimizde ki teknolojik gelişmelere destek sağlamak amacı ile Devlet Planlama Teşkilatı'na 'Türkiye Teknoloji Merkezi Sakarya Silikon Vadisi Projesi' teklifini sunmuştu. DPT tarafından SAÜ Esentepe Kampusu'nda 31 bin metre kare olarak tahsis edilen SAÜ teknoloji geliştirme bölgesi Bakanlar Kurulu kararı ile 244 bin 389 metrekareye çıkartıldı.

Bilişim ihtiyaçları
SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bölgenin kaynakları incelenerek, kurulması planlanan teknoparkın çok büyük yatırımlar gerektirmeden, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olması, ülke ekonomisine kısa vadede faydalar sağlayacağını söyledi. Elmas 'Kurulması tasarlanan teknoloji merkezinde, öncelikle bölgemizin eğitim alanında, diğer kamusal faaliyetlerde ve bölge sanayinde bilişim ihtiyaçlarının belirlenmesi, tasarlanması ve uygulanması faaliyetlerini yürütülmesi planlanmaktadır.' şeklinde konuştu.
2 Eylül 2008 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA