24 Nisan 2018

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON VERİYOR


Büyükşehir Belediyesi reklam, ilan ve tanıtım elemanlarıyla ilgili yeni bir uygulama başlattı. Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Görüntü kirliliğine son veriyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı kent estetiğine yönelik yeni bir uygulama başlattı. Meclis kararı ile Büyükşehir hizmet alanlarındaki reklam, ilan ve tanıtım elemanlarına düzenleme getirildiğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Şehrimizin ana arterlerinde görüntü kirliliğini önleyici çalışma başlattık. Bu doğrultuda ticari işletmelerin ilan ve reklam tabelalarını Belediye Meclisi’mizce kabul edilen yönetmeliğimizin getirdiği standartlara kavuşturmak için esnaflarımızla ortak çözümler üretmekteyiz. Bina cephelerine dik olan veya belirlenen ölçülere uygun olmayan reklam tabelalarına 16 ilçemizde düzenleme getiriyoruz. Böylece kent estetiği adına önemli bir çalışmayı daha hayata geçirmiş olduk. Hedefimiz daha yaşanabilir bir Sakarya’dır” dedi.
YÖNETMELİK
Görüntü kirliliğine son vermek istediklerini kaydeden Türkhan, “Tüm il sınırlarındaki her türlü reklam, ilan, tanıtım elemanları ve benzerlerinin ortaya çıkarabileceği görüntü kirliliğine son veriyoruz. Bu düzenlemeyle yalnızca ticari faaliyette bulunan vatandaşlarımız değil, kamu kurum ve kuruluşları ve tüzel kişiler de yönetmeliğe uygun davranacaklardır diye düşünüyoruz. Dünya’nın tüm gelişmiş şehirlerinde buna benzer uygulamalar mevcuttur. Biz de Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda belli bir düzenleme yapıyoruz. Yalnızca kent estetiği başlığında değil, kamu alanlarının işgal edilmemesi, çevrenin kirletilmemesi, tüketici haklarının korunması, gıda güvenliği ve araçlarca yaya kaldırımlarının işgal edilmemesi gibi önemli başlıklarda mesaimiz 7 gün 24 saat devam ediyor” diye konuştu.
5 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA