23 Haziran 2018

CHP'Lİ SELİN SAYEK BÖKE: TÜRKİYE ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ile Antalya Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Devrim Kök, ilimizde düzenlenen programda partililerle bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ile Antalya Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Devrim Kök, CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda partililerle bir araya geldi. AKM’de düzenlenen programa CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Programda CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın gelişmesi için ellerinden gelen katkıyı ortaya koyduklarını söyledi.

Özkoç, “Sakarya gerçekten dinamikleri çok güçlü olan bir ilimizdir. Sakarya kendi potansiyeli ile yeri ve zamanı geldiğinde Türkiye’de kendi adını duyurarak her alanda birçok insanı Türkiye’ye kazandıran bir ilimizdir. Sakarya’mızın daha güçlü bir hale gelebilmesi ve diğer kentlerle yarış halinde olabilmesi için elimizden gelen katkıyı gösteriyoruz” dedi. CHP Antalya Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Devrim Kök ise ülkenin içinde bulunduğu durumdan ancak CHP ile çıkacağını iddia etti.

BİRLİKTELİK
Kök, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkeyi bu durumdan kurtarmak için birlikteliğe ihtiyacımız var. Cumhuriyet Halk Partisi yeni bir parti değildir, genel başkanlar ya da parti içerisindeki herkes değişebilir ancak her yeni gelen partiye kendi düşüncesine göre bir yön vermeye kalkamaz veya açıklama yapamaz. Söylem birliği ve birlikteliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
YÖNETİM SIKINTISI
Programın son konuşmasını yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ise terör, ekonomi ve toplumsal barış konularında görüşlerini dile getirdi. Böke, “Türkiye’yi barıştırmak Cumhuriyet Halk Partisi’nden geçiyor. Türkiye bugün çok derin bir yönetim sıkıntısı yaşıyor. Güvenlik, hukuk, özgürlük, demokrasi, refah, mutluluk ve umut yok. Birbirinin gözünün içine bakabilen, beraber yaşamak için çalışan, birbirine yol arkadaşı olacak bir Türkiye yok” diye konuştu.
AKP’YE ELEŞTİRİ
‘Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor’ diyen Böke, “Her gün hayatlarımızı geçirdiğimiz sokaklarda yaşanan bombalı saldırıların tek bir sorumlusu var. Hayalperest dış politika uygulayan ve bu uygulamadan kendi iktidarları sebebiyle vazgeçmeyen AKP iktidarıdır. Türkiye’yi birbirinden ayrıştıran, ötekileştiren ve ötekileştirmediği takdirde kendi iktidarını sürdüremeyecek olan AKP’li yaklaşımdır. Yönetim krizi var ama başka bir şey mümkün. AKP, şehirlerin silah deposu olmasına izin verdi. Çökmüş olduğunu bildiği sürece rağmen kendisi bir çözüm üretemeyen HDP bu sürecin işlememesi için yine katkıda bulunuyor” dedi.
R.Kaan Oktar
27 Mart 2016 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA