25 Nisan 2018

GAZİ METAL HEDEFİNİ AÇIKLADI: ÜRETİLMEYENİ ÜRETMEK


Karasu’da faaliyete geçen Gazi Metal, önceki gün ilimizdeki basın mensuplarını ağırlayarak hedeflerini aktarırken, en büyük hedeflerinin üretilmeyeni üretmek olduğu vurgulandı.

GENEL BİLGİLER
Karasu Organize Sanayi Bölgesi’nde 2011 yılında başlattığı Soğuk Haddehane yatırımını tamamlayarak Ağustos 2014’te üretime geçen Gazi Metal Ticaret AŞ kapılarını yerel basına açtı. Öz sermayeleriyle 300 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirten Gazi Metal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gazioğlu, Karasu’daki tesisin sanayi 4.0 standartları doğrultusunda tam otomasyon ve ileri teknoloji altyapısıyla kurulan ilk tesislerden olduğunu söyledi.
BRİFİNG
Yapılan bilgilendirme toplantısında Strateji ve İş Geliştirme Mühendisi Halil İbrahim Başar tarafından Gazi Metal Karasu Tesisi hakkında brifing verildi. Türkiye’ye ilk demir-çelik ithalatının 1927 yılında Gazioğlu ailesi tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen Başar Gazi Metal Sanayi’nin Mustafa Gazioğlu tarafından 1987 yılında kurulduğunu hatırlattı. Başar soğuk yassı çelik üretim tesisi yatırımına 2008 yılında karar verildiğini ve 2011 yılında da Karasu’da yatırıma başlandığını, 18 Ağustos 2014’te ilk üretimin gerçekleştiğini ifade etti.
ÜRETİLMEYENİ
Beklentiler, hedefler gibi başlıkları altında gerçekleştirilen sunumda Gazi Metal’in 4 kademeli bir yatırım olduğu ve 50+50 yıl hedefi bulunduğu belirtildi. Sunumda Gazi Metal’in ilk kademe yatırımının tamamlandığı belirtilerek, uzun dönemli ‘üretilmeyeni üretmek’ hedefiyle Yüksek Kaliteli İleri Teknoloji ve Geleceğe Çelik Üretmek hedefleri bulunduğuna işaret edildi.  Karasu için 2017 yılında çalışan sayısın arttırmasının  planlandığı sunumda, 2033 yılına kadar çalışan sayılarının bine çıkartılması planladığı belirtildi.  Yapılan sunumda staj ve diğer eğitim programları hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu.
LİMAN VE DEMİRYOLU
Sunumun ardından basın mensuplarının sorularına yanıtlayan Gazi Metal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gazioğlu, Türkiye’de demir çelik üretiminin teşvik kapsamı dışında olduğunu belirterek “300 milyon dolar yatırım yaptık. Bunun tamamı öz sermayemizdir” dedi. Gazioğlu Karasu’ya yatırım yapılırken  bölgenin liman ve demiryolu projelerinin en cazip nokta olduğunu belirtirken, bu projelerin en kısa zamanda hayata geçmesini beklediklerini vurguladı.  Brifingin ardından basın mensuplarına tesisler gezdirildi.
2 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA