17 Aralık 2017

HER 5 KADINDAN BİRİ OKUMA YAZMA BİLMİYOR


TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü okuryazarlık oranlarını açıkladı. Sakarya’da okuma yazma bilenlerin oranı yüzde 96.7 olarak gerçekleşti. İlimizde her yüz kadında 5’i okuryazar değil

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü 2015 yılı 6 yaş üzeri Ulusal Eğitim İstatistikleri sonuçlarını açıkladı. Buna göre Türkiye'de okuma bilen vatandaşların oranı yüzde 96,22 olarak gerçekleşti. Okuryazar oranının en yüksek olduğu il yüzde 98,5 ile Antalya oldu. Antalya’yı sırasıyla 98,19 ile İzmir, 98,18 ile Tekirdağ ve 98,15 ile Çanakkale izledi.
CİNSİYET
Sakarya'da okuma bilen oranı yüzde 96.7 olarak gerçekleşti. İlimizde okuma yazma bilen oranının cinsiyete göre incelendiğinde ise erkeklerde yüzde 98,99, kadınlarda ise yüzde 94,42 oldu. okuma yazma bilmeyen oranı ise yüzde 3,3 olarak gerçekleşti. Okuma yazma bilmeyenlerin oranında cinsiyete göre bakıldığında ise erkeklerde yüzde 1,01, kadınlarda ise yüzde 5,58 olmuştur.
8 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

SAKARYA'NIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA