23 Nisan 2018

MEYOK’TAN STK’LARA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ


Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulları Koordinatörlüğü (MEYOK) yeni dönem hazırlıklarını, gerçekleştirdiği Sakarya sivil toplum kuruluşları ziyaretleriyle tamamladı

Yaz dönemi boyunca yeni dönem hazırlıklarını sürdüren Teknoloji Fakültesi ve MEYOK, üniversite-sanayi işbirliğinde gündemi her daim sıcak tutuyor. STK’lara gerçekleştirdiği ziyaretler ile yeni dönem planlamalarını ve çalışmalarını gözden geçiren Teknoloji Fakültesi ve MEYOK, son ziyaretlerini Sakarya Makine İmalatçıları Birliği (SAMİB), Sakarya Müteahhitler Birliği (SMB) ile Sakarya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’ne (SASİAD) düzenledi.
MEYOK’UN YAPISI

SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı ve MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ilgili kurumların yönetim kurullarının da yer aldığı toplantılarda Teknoloji Fakültesi’nin ve MEYOK’un yapısı, çalışmaları ve hedefleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. STK’lar ile uzun bir süredir sıkı bir diyalog içerisinde olduklarını belirten Prof. Dr. Sarıbıyık, gerçekleşen bu olumlu sinerjinin güzel bir biçimde devam ettiğinin altını çizdi.
KAMU KURUMLARI
Özellikle 3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri sayesinde üniversite-sanayi işbirliğinde istenilen sinerjinin oluştuğunu belirten Prof. Dr. Sarıbıyık, “3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri, uygulanmaya başlandığından itibaren özellikle fakültemiz ve meslek yüksekokullarımız ile gerek diğer kamu kurumları, gerekse STK’lar ve bağlı kuruluşları arasında önemli bir bağ oluşturdu. Öncelikle küçük ziyaretlerle başlanan toplantılar, bugün gelinen noktada somut adımlara ve işbirliklerine dönüştü ve dönüşmeye devam ediyor. Bunu görmek bizleri hem memnun ediyor hem de heyecanımızı her daim tazeliyor” dedi.
SANAYİ VE SÜREÇ
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği (SAMİB) Başkanı Günay Güney, bu süreçteki işbirliğinin her daim devam edeceğini söyledi. Sektörün özellikle nitelikli elemana ihtiyaç duyduğunu söyleyen Günay, +1 Eğitim Modelleri sayesinde öğrencilerin sanayinin ihtiyacına göre yetiştiğini aktardı. Makine imalat sanayinin ülkemiz için önemine vurgu yapan ve yerli üründen ziyade üretim yapan makinelerin çok daha yüksek katma değere sahip olduğunu belirten Günay, bu süreçte bilinçli, sektörü bilen ve teorik bilgi yanında uygulama becerisine sahip nitelikli insan gücünün ön plana çıktığını ifade etti. Öğrencilerin aldığı uygulamalı eğitim sayesinde hayata daha kolay ve etkin hazırlandıklarını belirten Güney, +1 Eğitim Modellerinin doğru birer uygulama olduğunu ve yaygınlaştırılması gerektiğine inandıklarını vurguladı.
 TÜM BÖLÜMLER
3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri kapsamında gerek öğrencilerin gerekse sektörün önemli katkılar sağladığını vurgulayan Sakarya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (SASİAD) Başkanı Onur Döver, Teknoloji Fakültesi ve MEYOK çalışmalarına destek sözü verdi. Döver, “+1 Eğitim Modeli aslında üniversitenin tüm bölüm ve programlarında geçerli olması gereken bir uygulama. Bu hususta, Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldukça şanslılar ve bu durum onlar için bulunmaz bir fırsat. Öğrenciler daha öğrenim hayatları tamamlanmadan iş tecrübesine sahip oluyor. Bir yandan sektörün kalbinde işi öğrenirken ve okuldaki bilgilerini uygulama becerisine dönüştürürken, hem harçlıklarını çıkarıyorlar, hem de zamanlarını daha verimli kullanıyorlar. Bu süreç içerisinde öğrendikleri sayesinde de hayata pek çok kişiden daha önde başlayabiliyorlar” dedi.
12 Eylül 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA