20 Haziran 2018

BÜLBÜL CEVAP VERDİ


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Meclis toplantısında kendisine yönelik getirdiği eleştirilere cevap veren MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Ağaç kavuğundan çıkmadık. Biz de susarsak kim konuşacak? dedi

DOĞRUYU SÖYLEMİYORSUNUZ 
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül’ün düzenlediği basın toplantısında, Pazartesi günü Belediye Meclisi’nde kendisine yönelik eleştiriler getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na cevap verdi. Bülbül “Fi-Yapı’nın imar düzenlemesi ve iade edilen çeklerle ilgili “Zeki Toçoğlu onlara tanınan imar ayrıcalığını Sakarya’ya nasıl bir lütuf gibi anlatılıyor ben anlamıyorum. Fi-Yapı’nın işlemi yapılmış. Hani tahsilat yapılmadan işlem yapmayacaktınız? Niye doğruyu söylemiyorsunuz?” dedi.

BİZİM KİMSEYLE İŞİMİZ YOK
“Onlar 18 yıldan beri siyasette ama bizde 46 yıllık bir siyasi partiyiz. Ağaç kavuğundan çıkmadık” şeklinde konuşan Bülbül AKP ile MHP’nin Anayasa değişikliği konusunda yaptıkları görüşmelerin iktidarın yanlışlarını eleştirmeyecekleri anlamına gelmediğini söyledi. MHP İl Başkanı Bülbül, “Bir takım eleştirilerde bulunuyoruz diye bunun kişiselleştirilmesi ve birilerinin geleceğine çomak sokuyoruz gibi algılanması vahim bir durumdur. Bizim kimseyle işimiz yok” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül dün parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ülke ve yerel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Bülbül, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Bülbül AKP ile MHP’nin Anayasa değişikliği konusunda yaptıkları görüşmelerin iktidarın yanlışlarını eleştirmeyecekleri anlamına gelmediğini söyledi.
KAMU KABUL EDİYOR
Bülbül açıklamalarını şöyle sürdürdü: Sayıştay Raporu’nun sonuçlarıyla ilgili eksik gördüğümüz yerleri açıkladık. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu çıkmış, “Ne var bunda. Bizim hiçbir yanlışımız yok. Namussuzluğun hesabını sormayan namussuzdur” diyor. Geçen hafta Sayıştay uzmanlarının raporlarında ifade edilen hususlar belgeler incelenerek ortaya çıkarıldı. Sanki bunlar yokmuş gibi biz işkembe-i kübradan bunları uyduruyoruz gibi bir eleştiriyle karşımıza çıkılması yanlıştır. Kamu verdiği cevabında bizim saydığımız hususları teyit etmekte ve bir daha yapılmayacağını ifade etmektedir.
HİÇ HATA OLMAZ MI?
Meclis üyemiz Ahmet Ziya Akar bunları meclis kürsüsünde dile getirdi ama bakıyoruz belli basında, Zeki Toçoğlu konuşmuş, Ahmet Ziya dinlemiş gibi bir basın metni ortaya çıkmış. Arkadaş Allah aşkına bizim Büyükşehir Belediye Meclis üyemizin konuştuklarını da yazsanıza. Yüzde 10 komisyon alınmış diyor Serdivan Spor Kompleksinin ihalesinde. Sayıştay, ‘Ana yüklenici yüzde 10’u alıp çıkmış aradan’ diyor. Bu komisyonculuktur. Göz göre göre bu yüzde 10 nasıl verildi. Bu şirketler nasıl seçildi. Bunları sormak Allah rızası için bizlerin boynunun borcu değil mi? Bunları söylemekle ayıp mı etmiş oluyoruz?
Belediye raporlarında yanlış yaptığını kabul etmiş ama Allah bunları haklı yaratmış sanki? Hiç haksızlıkları, sıkıntıları yok. Bunu yazan basın mensuplarına yönelmenin bir alemi var mı? Yok. Ortada bir durum var. ‘Sorumluluğu olanlara karşı gerekli işlemler yapılacaktır’ demek bu kadar mı zor arkadaşlar. Hiç hata olmaz mı?
Fi-YAPI MESELESİ
Gelelim Fi-Yapı meselesine. Biz meclis üyelerimizle toplantı yaparken Fi-Yapı’nın çekleri gündeme geldi. Meclis üyemiz Erkal Etçioğlu bunları mecliste sordu. Zeki Toçoğlu da, “Ya baktık adamın işleri bozulmuş. Biz de çekleri iade ettik” dedi. Çekler ne şekilde emanete alındı. Nasıl teslim işleri yapıldı. Zeki Toçoğlu herhangi bir işlem yapmadığı için çekleri iade ettiklerini söyledi. Gerçekte öyle mi acaba? Hemen bu beyanından sonra bir inceleme yaptık. 9 Nisan 2012’de o alanda 1/5000’lik imar çalışması yapılmış. Bu çalışma belediye meclisinden geçmiş. MHP’nin o dönemki itirazına rağmen geçmiş. O dönemki meclis üyemiz Metin Ökden ile konuştuk. Kendisi bize, “Rant koktuğu için itiraz etmeden yapamadık” dedi.
İŞLEMLERİ YAPILMIŞ
Zeki Toçoğlu onlara tanınan imar ayrıcalığını Sakarya’ya nasıl bir lütuf gibi anlatılıyor ben anlamıyorum. Fi-Yapı’nın işlemi yapılmış. Hani tahsilat yapılmadan işlem yapmayacaktınız? Niye doğruyu söylemiyorsunuz. Koskoca meclis kararını yok mu sayacağız biz? Onlar 18 yıldan beri siyasette ama bizde 46 yıllık bir siyasi partiyiz. Ağaç kavuğundan çıkmadık. Sonrasında bu arazi haraç mezat bir şekilde mi satıldı. Fikret İnan’a sağladığımız ilave menfaat kimin menfaati. Bu milletin menfaati değil mi? Bunları sormamız gerekiyor. İşlem yapıldıysa ve 1.5 milyon TL’lik çekler de geri iade edildiyse ortaya çıkan zararı nasıl telafi edeceğiz. Bununla alakalı olarak muhataplarımızdan açıklama bekliyoruz. Açıklasınlar toplum tatmin olsun. Tereddütlü bir şey kalmasın.
UCUZ KURNAZLIK VAR
Zeki Toçoğlu, Fi-Yapı’nın MHP çevresinden gelen arkadaşlarla geldiğini söylüyor. Orada da ince bir ucuz kurnazlık var. Onlara da düşmeyiz arkadaşlar. Varsa o kişilerin hukuksuz tavrı çıksın onu açıklasın. Şimdi, “Hukuksuz bir şey yok ama bizi onlar tanıştırdı” diyor. Biz başka bir şey soruyoruz arkadaşlar. MHP’ye olta mı atılıyor. Parti olarak o oltaya gelir miyiz? Onunla ilgili sıkıntı varsa açıklasınlar. Sanki bizi susmaya ve zan altında bırakmaya çalışma varsa bu tezgaha gelmeyiz. Biz bir şey konuştuğumuz zaman AKP’nin bir grubunun hoşuna gidiyor. Bir kısmının hoşuna gitmiyor. Biz doğru belgelerle konuşuyoruz.
PATLATMAKLA MEŞGUL
AKP eski milletvekili Ali İnci’nin kardeşiyle ilgili olaylarda yaptığımız eleştirilerden birileri keyifleniyordu, birilerinin de paçası tutuşuyordu. Ben onlar mutlu olsunlar diye mi konuştum? Hayır. Birilerine iltimas geçildi, hukuk ayaklar altına alındı diye söyledik. Bugün herkes birbirine karşı bir şey patlatmakla meşgul. Filler tepişirken, milletin ezilmesine müsaade etmeyiz. Milletten başka dayanağımız yok. Biz bir şey söylerken birileri sevinir, birileri üzülür. Yarın da o üzülenler sevinenler, sevinenler üzülür. Belli bir yapıya su taşıma merakımız yok. MHP doğru gördüğü hadiseleri ifade eder.

AYIBI YAPANLAR KONUŞMUYOR
Bülbül Şeker Fabrikasıyla ilgili ise, “Biz kalktık Şeker Fabrikası’na operasyon yapıldığını söyledik ve bu işte parmağı olanlardan hesap sorulmasını istedik. Buna cevap verilmiyor olması ve olayı dile getiren kurumun sadece MHP olması endişelerimizi katlayarak arttırmaktadır. Bu meseleyle ilgili ciddi yolsuzluklar söz konusudur. Bunun üzerine gidilmesi lazım. Biz de susarsak kim konuşacak? Bunları dile getiriyoruz diye ayıp etmiş olmuyoruz. Gerçek ayıbı yapanlar konuşmuyor ama biz eleştiriyle karşı karşıya kalıyoruz” dedi. 
24 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA