25 Nisan 2018

ANLAŞMAZLIK ADARAY'I DURDURDU


Adaray Seferlerinin durmasına neden olan arazi anlaşmazlığı sürüyor. Seferlerin durması, Büyükşehir belediyesinin bölgede yaptığı kavşak çalışmasında Uğur Selman arazisinden geçecek yol nedeniyle başlayan anlaşmazlıktan kaynaklandığı iddia edildi.

Üç gündür  hizmet veremeyen Adaray’ın seferlerinin iptal edilmesinin asıl nedeninin rayların arazisinden geçen Uğur Selman ile büyükşehir belediyesi arasında ki arazi anlaşmazlığından kaynaklandığı ortaya çıktı. Arazi sahibi Uğur Selman, kendine ait Mithatpaşa 472 ada ve 3 parsel üzerindeki arazide yapmak istediği tesis için imar durumunu öğrenmek amacıyla belediyeye başvurdu.
İLK BAŞVURU
Selman‘ın Mart 2016 yılında yaptığı dilekçe ile başvuru yaptığı Büyükşehir Belediyesinden aldığı cevapta, bölgenin Rekreasyon Alanı olduğu ve bu nedenle plana uygun yapılaşma yapabileceği bildirildi.  Bu cevap üzerine imar durumu ile ilgili olarak Adapazarı Belediyesine başvuran Selman’a ilgili parselin 1/1000’lik Adapazarı Revizyon Uygulama İmar Planı sınırları dışında kaldığını yönelik cevap verildi.
KAVŞAK ÇALIŞMASI
Ardından Serdivan Belediyesine  1/1000’lik Uygulama imar Planı ve Nazım İmar Planı talebinde bulunan Selman’a bu talebin büyükşehir belediyesinde yapılması yönünde cevap geldi. Bu arada Büyükşehir Belediyesi  tarafından Mithatpaşa Mahallesinde kavşak çalışması başlatıldı. Proje kapsamında yer alan yolun, Uğur Selman’ın arazisinden geçmesinin planlandığı için, arazi sahibi ve büyükşehir belediyesi arasında görüşmeler başladı.
SEFERLER DURDU
Yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine, Büyükşehir belediyesi  araziden geçecek yol 25 metreden 12 metreye indirilerek kavşak çalışması tamamlandı.  Arazi sahibi Uğur Selman  ise tapulu arazisinden geçen tren raylarının çevresindeki telleri söktürdü. Tellerin sökülmesinin ardından bölgede toprak kayması yaşandı. Yaşanan toprak kayması üzerine TCDD’den gelen heyet bölgede inceleme yaparak güzergahın riskli olduğunu belirterek ADARAY seferlerini durdurdu.
TEKNİK ARIZA
Öte yandan tren seferlerinin başlaması için TCDD ile Büyükşehir Belediyesi arasında görüşme yapıldı. Yapılan görüşmelerin ardından dün sabah saatlerinde büyükşehir ve yetkililerden oluşan grup  inceleme yapmak için Selman’ın arazisine geldi. Burada arazi sahibi ve gelen heyet arasında gerginlik yaşandı. Polisin araya girmesiyle olay büyümeden önlenirken, ADARAY seferlerinin teknik  arıza nedeniyle  durdurulduğunu Gar’a asılan yazılarda duyuruldu.
24 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA