25 Nisan 2018

SATSO'DAN İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE TAM DESTEK


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un başkanlığında gerçekleştirildi. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul yaptığı konuşmada, ikinci üniversiteye tam destek verdiklerini söyledi.

SATSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un başkanlığında gerçekleştirildi. SATSO Hizmet Binasında gerçekleştirilen Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirilirken programda konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul Sakarya’da kurulacak olan ikinci üniversiteye tam destek sağlayacaklarını belirterek, “Uzun süredir gündemde olan ikinci üniversite güzel bir sonuç alındı, şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Şimdi yeni üniversitenin isminin Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk olması konusunda bir çalışma yapılıyor. Bizde yeni üniversitemizin otomotiv sektöründeki istihdam tecrübemizin tüm sektörlere yayılması için iş dünyası olarak yeni üniversitemize tam destek ve katkı sağlayacağız” dedi.
300 MİLYON DOLAR
Sakarya’nın Ekim Ayı’nda ihracatta önemli bir başarıya imza attığını belirten Kösemusul, “Ekim Ayı ihracat raporlarında önemli bir başarıya imza attık ve Eylül Ayı’na oranla yüzde 68 artış göstererek 300 milyon dolara ulaştık. 2015 yılına göre yüzde 52,5 oranında bir artış görüyoruz, bu rakamlar şehrimiz adına olumlu gelişmeler. Yakın coğrafyamızda ve özellikle dış politikada çetin mücadele içerisindeyiz ve iş dünyası olarak umutluyuz. Türkiye olarak doğru ve kararlı duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
ÖNEMLİ NOKTADA
Sakarya’nın önemli bir nokta olduğunu vurgulayan Kösemusul, “Akyazı’da otoyolların birleşmesi, demiryolu projesi, Karasu limanı gibi projeler Sakarya’nın parlayan bir yıldız haline gelmesini sağlıyor. Bugün biri 7 yıldızlı 3 otelin yapılacağı Sapanca ilçemizin değer artışını görürken Taraklı’da yapılan yatırımlar ve Golf Sahası Projesi Sakarya’yı önemli bir nokta haline getiriyor” dedi.
ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Konuşmasının sonunda öğretmenler gününü de kutlayan Kösemusul, “Bizleri yetiştiren ve haklarını ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum. Aralık Ayının tüm SATSO Ailesine bereketli geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.“FİYATLAR ARTACAK”
Meclis sonunda söz alan SATSO Meclis Üyesi Behlül Bayrak, “Türkiye zor dönemlerden geçiyor, üyelerimizi içinde bulunduğumuz durumlardan haberdar etmek için bilgilendirme toplantılarının arttırılmasını talep ediyorum. Ayrıca dövizle iş yapan elektronik mağazalarından yapacağınız alışverişlerinizi daha önceye yapmanızı tavsiye ediyorum, dövizle yapılan işlerde ister istemez bir artış olacak. Ürünlere yüzde 15 oranında zam gelecek. Öte yandan şehirdeki trafik sorunun çözülmesi için merkezde bulunan okulların bahçelerinin hafta sonları otopark olarak kullanılmasını Büyükşehir Belediye Başkanımıza teklif edelim, böylece trafik sorunlarımız azalacak” dedi.
“İŞADAMLARINA DANIŞILSIN”
Behlül Bayrak’ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Başkan Kösemusul, “Anayasa değişikliği ve Endüstri 4.0 konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz ancak Anayasa değişikliklerinin iş adamlarının görüşlerinin de alınarak yapılmasını istiyoruz. Dünyadaki rakiplerle eşit mesafede olmak için Yeni Anayasa yapımında iş adamlarının fikrinin alınmasını istiyoruz. Öte yandan son zamanlarda artan trafik sorunu için Sayın Bayrak’ın önerisinin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Şehir genelinde yaşanan sıkıntılar bize yakışmıyor” ifadelerini kullandı. R. Kaan Oktar
24 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA