20 Haziran 2018

110 BİN KİŞİ YAPILANDIRMA İÇİN BAŞVURDU


6736 Sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ kapsamında il genelinde Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı Vergi Daireleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na yaklaşık 110 bin kişi başvuru yaptı.

6736 Sayılı Yapılandırma Yasası 25 kasımda sona ermişti. Bu kapsamında Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı’na 90 Binin üzerinde başvuru yapılırken Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, borçlarını yapılandırarak taksitle ödemeyi seçen vatandaşların ilk 2 taksitlerini zamanında ödemeleri konusunda uyardı. Çelik, “Taksitli ödeme seçeneğinden yararlanan vatandaşlarımızın borçlarının ilk 2 taksitini mutlaka süresinde ödemesi gerekiyor. Aksi taktirde yapılandırmalarını ihlal etmiş olacaklar” diyerek uyardı.
15 BİN BAŞVURU YAPILDI
Konuyla ilgili olarak konuşan Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş, “Vatandaşlar yapılandırmaya beklediğimizin üzerinde bir talepte bulundular çünkü yapılandırma gerçekten güzel avantajlar sağlıyordu. İşverenlerimiz açısından da Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bir baş imzası gibi oldu. Yapılandırma Kanunu hedefine ulaştı. Sakarya için işveren açısından 15 binin üzerinde başvuru oldu” ifadelerini kullandı.
OCAKTA SONA ERİYOR
Genel Sağlık Sigortasının henüz müracaat süresi dolmadığını, Ocak ayının sonuna kadar başvuruların devam edeceğini vurgulayan Çavuş, “Kanun Koyucu, Genel Sağlık Sigortalılara altı aylık bir süre tanımıştı. Genel Sağlık Sigortası açısından baktığımızda hedeflediğimiz noktaya varmış değiliz. Belki genel anlayışımız son güne bırakma alışkanlığı olduğundan , son güne kadar müracaatlar olacaktır diye bekliyoruz. Genel Sağlık Sigortasıyla ilgili borcu olan, borcu olduğunu düşünen kişilerin en kısa süre içerisinde hem SGK İl Müdürlüğüne hem de ilçelerdeki merkez müdürlüklere müracaatlarını yapmasını talep ediyoruz” dedi.
“TEBLİGAT GÖNDERİYORUZ”
SGK’ya olan borçlarla ilgili olarak ilgili kişilere tebligat gönderildiğini ifade eden Çavuş, “Genel Sağlık Sigortası borçlularına tebligat gönderiyoruz. Biz bütün argümanlarımızı kullanarak, bütün hepsini devreye sokarak en uzak noktadaki vatandaşımıza dahi ulaşmaya çalışıyoruz. Fakat adresi değişenler, tebligatın ulaşmadığı yerler oluyor. Bu vatandaşlarımızın ise tebligat beklemeden başvuru yaparak varsa borçlarını öğrenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
HER ZAMAN YANINDA
Tüm vatandaşların kayıt dışı istihdam ile mücadele etmesi gerektiğini ifade eden Çavuş, “SGK önemli bir kurum, doğum öncesinden ölüm sonrasına kadar vatandaşın yanında olmaya gayret gösteren bir kurum. Bu manada bütün vatandaşlarımızın kayıt dışılığı önlemeye dönük katkıda bulunmalarını istiyoruz. Bu kayıt dışı problemi sadece SGK’nın problemi değil tüm vatanımızın problemi. SGK ne kadar sağlam olursa ülkemizin geleceği de o kadar sağlam olur” ifadelerini kullandı. R. Kaan Oktar
1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA