18 Haziran 2018

MHP İL BAŞKANI LEVENT BÜLBÜL: AKP AYIP EDİYOR


MHP İl Başkanı Levent Bülbül haftalık basın toplantısında AKP’yi eleştirerek, “Sakarya’ya yakın gelecekte bu hastaneye kavuşması mümkün gözükmüyor. AKP Sakarya’ya ayıp üstüne ayıp ediyor” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül dün parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ulusal ve yerel gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Bülbül, ülke ekonomisinin iyiye gitmediğini belirtti. Bülbül, “Türkiye’de ekonomi iyiye gidiyor diyemeyiz, her geçen gün uluslararası odaklarında etkisiyle bir dar boğazın içerisine girmiştir ve bunun iyimser bir noktaya gelmesi kısa vadede mümkün gözükmüyor. Ülkenin içerisinde bulunan bu şartlar içerisinde fırsatçılara asla müsaade edilmemelidir. Memleketimizin varlıklarının peşkeş çekilerek değersizleştirilmesine ve fırsatçılara imkan sağlanmasına karşıyız” dedi.
KESİF KOKUDAN ŞİKAYET
Başkan Bülbül basın toplantısında Şeker Fabrikası’nın kullandığı arıtma sisteminin üretiminin yarısına yetecek kapasitede olduğunu iddia ederek, “Sakarya açısından önemli bir problem olan şehrin genelindeki kesif kokudur. Buna neden olan şeyin Şeker Fabrikası olduğunu artık çocuklar dahi bilmektedir. Bununla alakalı ciddi iddialar var, bu işletmeye daha önce bir para cezası kesildi ancak bunun pek bir caydırıcılığı olmadı. Şeker Fabrikası’nın saatlik üretiminin yarısı kadar bir arıtma düzeni olduğuna dair ciddi iddialar var ve bunlar çok önemlidir. Eğer bunlar gerçekse Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından değerlendirildiğinde bu yapıya nasıl üretim izni verildiğini merak ediyoruz. Biz kampanya döneminde Şeker Fabrikası’nın faaliyetinin devam etmesini istiyoruz ancak bu sorunlar faaliyet başlamadan önce halledilmesi gereken meselelerdir” dedi.
FABRİKA NEREYE KALKACAK
Şeker Fabrikası’ndaki kokunun fabrikanın taşınması için bahane olarak kullanılma ihtimalini değerlendiren Bülbül, “Adapazarı Belediye Meclisi’nde MHP’li meclis üyesi Erhan Acar’ın bu problemi gündeme getirdiğinde Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli açıklamasında sorunu çözmeye çalıştığını ancak çözülmezse bu fabrikanın taşınacağını söylemiştir. İlk olarak muallak açıklamalardan vazgeçilmelidir, günümüz teknolojisinde yeterli bir arıtma tesisinin yapılmasında bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Bu fabrikanın kalkacak olduğu ifadesini sorgulamakta gerekiyor. Bu fabrika nereye kalkacak? Son açıklamada taşınmaktan vazgeçildiği söylenmişti. Bu koku meselesi bu işin bahanesi olmasın. Fabrikayı kaldırarak bu alanı farklı işler için kullanılmasın” ifadelerini kullandı.
ÜSTÜN’E YÜKLENDİ
Şeker Fabrikası ile ilgili sorular yöneltilmesine rağmen Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün açıklama yapmadığını belirten Bülbül, “Üretimden kaynaklanan kokuya çare bulunacaktır ancak bu kumpas kokusu ne olacak? Bununla alakalı olarak Ayhan Sefer Üstün’ün açıklama yaptığını duyunca soruları yanıtladığını düşündük ancak açıklamasında Şeker Fabrikası ile ilgili en ufak bir şey yokken eski APEK Başkanı Ayhan Alişan’ın kendisine yaptığı açıklamayı cevaplamış ve adeta gazabımdan korkun demiş. Eğer bir haksızlık varsa Ayhan Sefer Üstün’ün hukuki yola başvuru hakkı vardır, biz kimseyi savunmuyoruz fakat burada Üstün’ün ısrarla kamuoyu tarafından merak edilen soruları cevaplamamak için özel bir gayret sarf ettiğini görüyoruz” şeklinde konuştu.
AKP AYIP EDİYOR
AKP’nin Sakarya’ya verdiği sözleri tutmamasını ayıp üstüne ayıp olarak değerlendiren Bülbül, “Bu yılda bin yataklı hastane ve yeni Adalet Sarayı yalan oldu. Yeni bütçe onaylandığı takdirde 2017 yılında Sakarya’da ne olacağı herkes tarafından biliniyor. Sakaryalıya bir müjde verin dedik ama verilemeyeceğini biliyorduk çünkü Sakarya’ya yakın gelecekte bu hastaneye kavuşması mümkün gözükmüyor. AKP Sakarya’ya ayıp üstüne ayıp ediyor. Kendisine bu kadar destek veren bir ile bu muamelenin yapılmasına nasıl müsaade ediliyor anlamıyoruz. İktidar biz olsak, 4 dönem bir şehir bize böyle bir krediyi vermiş olsa biz yerimizde oturamazdık” ifadelerini kullandı.
HESABI SORULMALI
Sözü verilerek gerçekleşmeyen yatırımların hesabının sorulacağını belirten Bülbül, “Bunları bir müjde olarak verip yapmamak, en önemli sorun haline gelen sağlık konusunda böyle bir muameleyle Sakarya’yı karşılaştırmak hiç doğru bir tutum değildir. İnşallah bu ikinci üniversite işi de böyle bir hal almaz. Bu konuda da endişelerimiz var ve inşallah gelişmeler hayırlı olur diye ümit ediyoruz. Bu yatırımların Sakarya’ya gelmiyor olmasının hesabı iktidardan sorulmalıdır. Bunun iktidar partisinden hesabını Sakaryalılar soracaktır” şeklinde konuştu. R. Kaan Oktar
8 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA