18 Haziran 2018

SESOB'TAN 106 ESNAFA EĞİTİM SERTİFİKASI


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından başlatılan, odalara yeni kayıt yaptıran esnaf ve sanatkarlara yönelik eğitime 150’nin üzerinde katılım oldu. Eğitim sonunda 106 yeni esnaf ve sanatkara sertifikaları oda başkanları tarafından

YOĞUN İLGİ
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından her ayın ilk Çarşamba günü hizmet binasında gerçekleşen eğitime katılım hayli yüksek oldu. Eğitim programına; SESOB Başkan Vekili Muhittin Kılıç, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Feridun Canbaz, ve diğer oda başkanlarının yanında oda genel sekreterleri de katıldı. Eğitimde; SESOB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Alkın tarafından ‘Satış, pazarlama, müşteri memnuniyeti’ konularında sunum yapılırken, SESOB Sicil Müdürü Ufuk Dağ ise ‘Basit ve gerçek usul vergiler, muhasebe işlemleri ve SGK işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar’ hakkında yeni esnaf ve sanatkarları bilgilendirdi.
ESNAFLIĞIN TEMELİ
Eğitimin amacının esnaf ve sanatkarların mesleğe donanımlı başlamalarını sağlamak olduğunu söyleyen SESOB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Alkın, esnaf ve sanatkarlığın temelini oluşturan satış ve pazarlamanın önemini anlattı. Mutlu müşterinin 20 kişiye, mutsuz müşterinin ise 80 kişiye ulaşacağını söyleyen Alkın, “O nedenle müşterinin yanınızdan kesinlikle memnun ayrılmasını sağlayın. Satıcı kesinlikle eğitici de olmak zorunda. Eğitici olmak içinde eğitim alması gerek. Esnaflıkta güler yüz şart. Siz güler yüzünüzle müşteriyi mutlu edeceksiniz ki, müşteride alışveriş yaparak sizi mutlu etsin” dedi. Eğitimin ardından SESOB Genel Koordinatörü Tanju Balcı’nın sunumu ile yeni üyelere sertifikaları verildi.

(berberler od. ) Sefa Kaya, Ahmet Çakmak ve Zeynel Seyman’ın sertifikasını, Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veysel Yıldız verdi.
(Şoförler od. ) Salih Binek, Enes Anı, Özgür Derinbay, Sabri Yılmaz, Doğan Yıldızlar, Bayram Bayram, Şükran Yılmaz, Recai Pehlivan, Hüseyin Saruhan, Vefki Hocalar, Nuriye Motur sertifikasını Feridun Canbaz’ın elinden aldılar.
(otobüsçüler od. ) Orhan Kurt, İsmail Öztürk, Ercan Bağlan, Alaattin Başkaya, Mümin Tarcan, Hikmet Altunsoy, Muhittin Demirci, Murat Yelman, Fatih Kaymakçı’nın sertifikasını Cevat Demir takdim etti.
 (sebzeciler od. ) Zahide Okutan, Birol Kanataş, Ziya Tepe, Osman Efe, Orhan Çay, Serhat Say ve Bayram Düzce’nin sertifikasını, Muzaffer Kabacan verdi.
seyyar giyim od.  Hasan Hüseyin Şiran, Recep Bozkurt, Necla Yıldız, Kadriye Gönül, Fatma Yılmaz, Ramazan Ün’ün sertifikalarını Sakarya Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe verdi.
emlakçılar od.  Ali Şafak, Ahmet Toz, Ceyhan Demir, Fatih Çolak’ın sertifikasını Sakarya Emlak Komisyoncuları Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Selçuk Başak verdi.
 
9 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA