22 Nisan 2018

MHP İL BAŞKANI BÜLBÜL STAT ARAZİSİ İÇİN KONUŞTU: YEŞİL KALMALI


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, imara açılan Atatürk Stadı arazisinin yeşil alan kalmasını istedi. Bülbül Şeker Fabrikası’yla ilgili AKP’li Üstün’e seslenerek “Bugüne kadar niye sustun” diye sordu

BU DURUMA KARŞIYIZ
MHP İl Başkanı Levent Bülbül  düzenlediği basın toplantısında Atatürk Stadı arazisi için “Oranın yeşil alan olarak kalmasını istiyoruz. TOKİ bir devlet kurumuysa yeni stadı bir hizmet olarak yaptıysa teşekkür ederiz. Ancak çıkar amacıyla, Sakarya’nın en değerli arazisini ticari kaygılarla TOKİ’ye devretmek zorunda mıyız? TOKİ ticari kaygılarla mı çalışıyor? Biz yapılan yatırımsa neden bir bedel ödemek zorunda kalıyoruz? Biz bu duruma karşıyız”” dedi.

NEDEN SUSTUN? 
MHP İl Başkanı Levent Bülbül, AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün Şeker Fabrikası’yla ilgili bazı gazetelere yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmede bulundu. Bülbül “ Bu açıklamalar halen yeterli değildir. Kendisi başka yapıları suçluyor. Ancak kendisine sormak gerekiyor. Kimden korktun da bunları söylemedin? Kimden çekindin de bu zamana kadar sustun?” dedi.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık basın toplantısını dün gerçekleştirdi. 10 Aralık’ta İstanbul’da yaşanan terör saldırısında şehit olanları anarak başlayan İl Başkanı Levent Bülbül, “10 Aralık akşamı Beşiktaş- Bursaspor maçının çıkışı sırasında hain teröristlerce düzenlenen çifte bombalı saldırı neticesinde hayatını kaybeden polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar ve milletimize, yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi.
BİZE NASİP ETSİN
Memleket huzur ve sükûn içerisinde yaşar diye duacı olduklarını vurgulayan Bülbül, “Ama hayal görmeye gerek yok Türkiye, Türk milleti şu an o ay yıldızlı bayrağın gönderlerde kalması için yeniden bedel ödüyor. Biz bugüne geldik kimler tarafından getirildik orası ayrı bir mevzu. Allah bizi bugünlere getiren, bu acıları yaşamamıza sebep olan içeride ve dışarıda ne kadar odak mihrak veya siyasi şu bu kim varsa onlarla hesaplaşmayı Ülkücü Harekete nasip etsin diye dua ediyoruz” dedi.
ÜLKÜCÜ HAREKET
Türkiye’nin çok kötü günlerden geçtiğini belirten Bülbül, “Çünkü bugün içimiz yanarak, biz üzülerek, biz sıkılarak yine bu memleketin yanındayız yine bu memleket için fedakârlık yaparız diyoruz ama bu memleketi bütün uyarılarımıza, ikazlarımıza rağmen bu hale getirenler ‘Biz ne yaptık?’ sorusunu yine layıkıyla sormuyor kendilerine. Şu an memleket yangın yeri. Bizim bu yangını söndürmemiz lazım. Ülkücüler kalkıp yediği kabı pisleten insanlardan yapılardan hiçbir zaman olmadı. Biz her zaman sıkıntıya düştük, cefaya katlandık, kan kustuk ama kızılcık şerbeti içtik dedik. Devlet, millet ve memleket için. Anlaşılmasa da büyük kesimler tarafından layıkıyla desteklenmesek de veya sırtımız sıvazlanıp maşallah denip arkamızda gerektiği gibi durulmasa da biz bu fedakârlığı yapmaya devam edeceğiz. Biz Allah’ın rızası için bu milletin geleceği için bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
“MUSİBET KALMADI”
Türkiye’nin başına gelebilecek başka bir musibet kalmadığını belirten Bülbül, “Halep’te soykırım denecek şekilde ve nitelikte büyük sıkıntıların katliamların yaşandığı haberleri geliyor. Bu haberler yüreğimizi yakıyor. Halep Türk’tür, bizimdir, bizim gönül sınırlarımız içerisindedir. Oraya yapılan saldırılar, orada sivil vatandaşa, çoluk çocuk, yaşlı demeden yapılan o zulme, kıyıma en şiddetli şekilde karşı çıkıyoruz ve yapanlardan Allah’ın hesap sormasını istiyoruz. İnşallah bizler de o güce erişip, o imkâna kavuşup bunun hesabını sorarız. Türkiye’nin, Türk Milletinin uğraşacağı işler ne yazık ki sadece sınırlarının içerisinden ibaret değil” dedi.  Balkanlarda, Kafkaslarda, Orta Doğuda, Afrika’da yaşanan her şey Türk Milletini büyük sıkıntıya ve üzüntüye soktuğunu belirten, “Bunlarla alakalı olarak inşallah Türkiye’nin siyaseti milli şuur, milli tarih merkezli bunlardan ibret alan ve geleceğe bu anlamda sağlam adımlar atarak Türkiye yönetilir”  ifadelerini kullandı.
NİYE BEKLEDİN
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün geçtiğimiz günlerde Şeker Fabrikası ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya değinin MHP İl başkanı Levent Bülbül, “Bu açıklamaları okuyunca Şeker Fabrikası’nın nasıl bir durumda olduğunu daha iyi anladık. Bu açıklamalar halen yeterli değildir, kendisi başka yapıları suçluyor. Ancak kendisine sormak gerekiyor madem bu kadar şeyi biliyor 2002 yılından bu yana milletvekilliği dokunulmazlık zırhı altında olmasına rağmen Allah rızası için bu tür meseleler söz konusuyken,  sen 15 Temmuz’u beklemek zorunda mıydın? 15 Temmuz sonrası bunları dile getirmen gerekmiyor muydu? Kimden korktun da bunları söylemedin? Kimden çekindin de bu zamana kadar sustun? Çiftçinin alın teriyle sahip olduğu bu fabrika bir kumpasla elden çıktıysa her türlü imkan ve yetki sizin elinizdeyken bunları söylemek bugün mü aklınıza geldi?” diye sordu.
‘ŞİKAYET ETMİŞLER’
Şeker Fabrikası konusunda kimin vebali varsa hesap sorulması gerektiğini vurgulayan Bülbül, “Susanlarda neden sustuğunu açıklasın” dedi.  Ayhan Sefer Üstün’ün kendilerini Genel Merkeze yazılı olarak şikayet ettiği ve bunun doğru olduğunu belirten Bülbül, “Önemsenecek meseleler değil bunlar. Genel Merkezimiz kesinlikle bize konuşmayın, yüklenmeyin gibi bir şey söylemedi, söylemezde. O şikayet ise sosyal medyada bir kaç kişinin yaptığı yorumlar sebebiyle ancak bunları dert edeceğine bizim sorularımıza cevap vermeliydi” ifadelerini kullandı.
STAD ARAZİSİ
Bülbül yaptığı basın toplantısının devamında  Atatürk Stadının TOKİ’ye devredilmesiyle ilgili olarak ta açıklamada bulundu. Araziye14 katlı rezidans yapılacak denildiğinde İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar sorumlu davranarak bunu mahkemeye taşıdığını hatırlatan Bülbül, “Mahkeme kararı ile bu mesele iptal olmuştu. Bu açıdan kendisine hem MHP hem de Sakaryalı olarak teşekkür ediyoruz. Oranın yeşil alan olarak kalmasını istiyoruz. TOKİ bir devlet kurumuysa yeni stadı bir hizmet olarak yaptıysa teşekkür ederiz. Ancak bir maddi çıkar amacıyla, Sakarya’nın en değerli arazisi ticari kaygılarla TOKİ’ye devretmek zorunda mıyız? TOKİ ticari kaygılarla mı çalışıyor? Yeni stat bir yatırımsa teşekkürler ancak neden bir bedel ödemek zorunda kalıyoruz? Biz bu duruma karşıyız” diyerek tepki gösterdi.


ÇİMENTO FABRİKASINA TEPKİ

MHP İl Başkanı Levent Bülbül haftalık basın toplantısında, ilimizin gündemine damgayı vuran Çimento Fabrikası ile ilgili de açıklamada bulundu. Bülbül, “Kimsenin haberi yokken bu işler nasıl oluyor” dedi


Bülbül basın toplantısını Geyve Doğancıl Mahallesinde kurulacak olan çimento fabrikası ile ilgili açıklama yaparak tamamlandı. Bülbül, “Geyve’deki Çimento Fabrikası meselesi gündeme geldiğinden beri herkes karşı duruyor, kimse biz aracı olduk ve ya biz istedik demiyor. Bu çok güzel ama Erdem Holding’in Termik Santral meselesi vardı. Beylikkışla’da, herkes karşıydı. Ama o firma bu izinleri almıştı.  Herkes fabrikaya karşı, hatta Geyve Belediye Başkanı ‘haberimiz yok’ demiş. Ama merak ediyoruz kimsenin haberi yokken bu işler nasıl oluyor? Biz Sakarya’da kirli sanayiye karşıyız, bu konularda hem siyaseten hem de fiilen her zaman  bizleri karşılarında göreceklerdir”
 

 
15 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA