23 Haziran 2018

SURİYE İÇİN DÜZENLENEN ETKİNLİKTE KONUŞAN VALİ COŞ’TAN HALEP YORUMU: ZAFER İNSANLIĞIN OLACAK


İHH’nın Halep’ için düzenlediği yardım konvoyu önceki gün ilimize geldi. Sakarya Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Halep’e yol aç’ etkinliği konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, “Elbette zafer İslam’ın, zafer insanlığın olacaktır” dedi

HALEP’E YOL AÇ
İnsani Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafınca Halep’e yardım götüren konvoy, önceki gece ilimize geldi. Sakarya Spor Salonu’nda önceki gece düzenlenen ‘Halep’e yol açın’ etkinliğine Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.
ÖLÜMLE YÜZ YÜZE
Programın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Kardeşlerimiz yokluk, çaresizlik ve ölümle yüz yüze geliyorlar ve sığınabilecek yerleri yok. Tüm dünyanın sessizliğine rağmen bizler oraya ses vermek için bir aradayız” diye konuştu.
İHH’YA TEŞEKKÜR
Vali Hüseyin Avni Coş ise gecede yaptığı konuşmada, “İslam alemine örnek olacak bir faaliyeti gerçekleştiren bu değerli insanları ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu faaliyeti başlatan İHH'yı ve 'Halep'e Yol Açın' faaliyetine katılan kardeşlerimizi tebrik teşekkür ediyorum. Elbette zafer İslam’ın, zafer insanlığın olacaktır” dedi.
DİPLOMASİ YAPIYOR
Konuşmasının sonunda bir de müjde veren İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Türkiye gece gündüz çalışıyor, diplomasi yapıyor, baskı kuruyor hatta bazı ülkelerle bizzat bende görüşüyorum. Şu anda dün kesintiye uğrayan ateşkes görüşmesi yeniden canlandırıldı. Biz oraya gideceğiz, bu yardımları götüreceğiz” şeklinde konuştu.

İnsani Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafınca başlatılan ‘Halep’e yol açın’ kampanyası kapsamında İstanbul’dan yola çıkan yaklaşık bin araçlık konvoy, önceki gece Sakarya’ya ulaştı. Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programın ardından konvoy dün sabah Hatay’a doğru yola çıktı. Serdivan’da bulunan Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve konvoyda bulunan binlerce vatandaşın katıldığı programa Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile Sakarya ve çevre illerin İHH Temsilcileri, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, İl Müftüsü İlyas Serenli ve Sakarya, Bursa, Kocaeli, Bilecik, Düzce ve Bolu’dan gelen çok sayıda vatandaş katıldı.
‘GURUR DUYUYORUZ’
Programın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Suriye’de, tüm dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Son dönemde Esad güçleri ve Rus güçleri tarafından sürekli bombalanan şehirlerde gıda malzemeleri tükenmiş, fırınlar yok edilmiş ve sağlık sistemi çökmüş durumda. Kardeşlerimiz yokluk, çaresizlik ve ölümle yüz yüze geliyorlar ve sığınabilecek yerleri yok. İnsanlığını kaybetmiş habis ruhlar, orada toplu katliam yapıyorlar ve buna rağmen uluslararası toplum 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Tüm dünyanın sessizliğine rağmen bizler oraya ses vermek için bir aradayız, bu konvoyu Sakarya’da ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.
“ZAFER İNSANLIĞIN”
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun ardından konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, “Bugün, tüm İslam alemine örnek olacak bir faaliyeti gerçekleştiren bu değerli insanları Sakarya’mızda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapabilmek için kardeşlerimizin, İHH gibi sivil toplum kuruluşlarımızın öncülüğünde çok yönlü çalışmalarla bu sorunun giderilmesi için yaptığı çalışmalar çok önemlidir, anlamlıdır. Bu faaliyeti başlatan İHH'yı ve 'Halep'e Yol Açın' faaliyetine iştirak eden kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum. Elbette zafer İslamın, zafer insanlığın olacaktır” ifadelerini kullandı.
“ZAFERİ ALLAH’TAN”
Programın sonunda konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Bir avuç da olabiliriz, bir dünya da olabiliriz. Bize o suyu içemeyin emrini veren rabbimize inanıyoruz. Ve o suyu da içmeyeceğiz, dünyanın pis suyunu içmeyeceğiz. Biz sadece tertemiz bir yolla, tertemiz bir niyetle, o tertemiz akıtılan kanların yanına gideceğiz. O kanlardır bizi temizleyecek olan. Biz seferden sorumluyuz, zaferi Allah verecek. Allah’ın hazinesi boldur. Sefere çıkmış olanlar Rabbimden şunu isteyin, ‘bu seferimi zaferle sonuçlandır’. İnşallah göreceksiniz hedefimiz, Halep’teki masum insanların çıkarılması, onlara kucak açmamız. İnşallah son 2 mahallede düşmeden dünya kamuoyunu harekete geçirerek, o mazlumların oradan çıkarılmasına bir nebze olsun katkıda bulunursak, bütün alemlerin kurtuluşunun sevabını alırız” dedi.MÜJDE VERDİ
Konuşmasının sonunda bir de müjde veren İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Türkiye gece gündüz çalışıyor, diplomasi yapıyor, baskı kuruyor hatta bazı ülkelerle bizzat bende görüşüyorum. Şuanda dün kesintiye uğrayan ateşkes görüşmesi yeniden canlandırıldı. Allah nasip ederse yarın müjdeli haberi verebiliriz. Yine ayrı bir güzel haber ise şuan için yaklaşık 600 TIR yardımın bir araya geldiğidir, inşallah biz Hatay’a varmadan bu yardım TIR’ları bini bulacaktır. Biz oraya gideceğiz, bu yardımları götüreceğiz” şeklinde konuştu.

YOLA ÇIKTILAR
Öte yandan geceyi Sakarya’da geçiren yaklaşık bin araçlık konvoy, sabahın erken saatlerinde Sakarya’dan Hatay’a doğru yola çıktı. Konvoy’a Ankara ve çevre illerden de katılım olacağı belirtilirken dün sabahın erken saatlerinde konvoy polis eskortluğunda Sakarya’dan ayrıldı. R. Kaan Oktar
16 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA