22 Mayıs 2018

ULAŞIMDA ZAM YOLDA: ZAM TALEBİ BAŞKAN TOÇOĞLU'NDA


SESOB Başkanı Hasan Alişan ve ulaşım sektörünün oda temsilcileri, Büyükşehiri ziyaret ederek zam talebini ilettiler. Başkan Toçoğlu ise bu konuda gerekenin yapılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan ve birliğe bağlı olarak ulaşım sektöründe hizmet sunan oda başkanlarını  misafir etti. Yapılan ziyarette, ortak çalışmalar hakkında bilgi verilirken, büyükşehir ve birliğin uyum içinde çalıştıkları vurgulandı.  Ziyaretten konuşan esnafların en büyük kriterinin vatandaş memnuniyeti olduğunu vurguladı.  Hizmet standardını yükseltmek için büyükşehir belediyesinin yanlarında olduğunu belirten Alişan, “Büyükşehir Belediyesine taleplerimizi çok rahat bir şekilde ifade edebiliyoruz. Sorunlarımızı, taleplerimizi, ihtiyaçlarımızı konuşarak hallediyoruz. Çözüm odaklı çalışıyoruz” diye konuştu.
5 YILDIR ZAMSIZ
Yapılan ziyarette Alişan ulaşım sektöründe faaliyet gösteren odaların taleplerini de iletti. 5 yıldır esnafın zam konusunda bir talepte bulunmadığını belirten Alişan, “ Bu süreçte çevre iller ulaşıma yüzde 25 oranında zam yaptı” dedi. Bu konuda hem belediyeyi, hem esnafı hem de vatandaşı düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan  Alişan, “Ancak gerek yaptığımız görüşmeler ve diğer temaslarda bu ulaşım ücretlerinde gerekli adımların atılması hususu öne çıkıyor. Sizlerden beklentimiz çözüm odaklı olarak, beklentiler ve fikir birliği içerisinde bu konudaki adımı beraberce atmamızdır” dedi.
ORTAK YOL
Başkan Toçoğlu ise sadece fen işlerine bağlı 85 araçlarının olduğunu vurgulayarak,
bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi. Toçoğlu şöyle devam etti, “ İlgili arkadaşlarımızı çağırarak, karşılıklı mutabakat içerisinde bir yere varmak istiyoruz. Esnafımız mağdur edilmeden, vatandaşımız mağdur olmadan ortak yolu bulacağız. Sizlerin görüşünü önemsiyoruz. İfade edildiği gibi önemli olan ortak mutabakata vararak hareket etmektir.” Ulaşımda kesinlikle bir fiyat ayarlaması yapacaklarını ifade eden Toçoğlu, “ Bu düzenleme ilgili herkesi mutlu edecek.  Her kesimin iyiliği için en doğru adımı atacağız. Bildiğiniz gibi ulaşımda çok çeşitli fiyat farklılıkları da var. Bu konuda hassas ve ciddi bir çalışma yapılması çok önemli. Biz bunun mücadelesini vermeye çalışıyoruz. Şehrimizdeki ulaşım potansiyelini iyi değerlendirmek gerekiyor. Araç sayısının çok olmasına karşı yolcu sayısı araç sayısıyla kıyaslandığında az olarak göze çarpıyor. Potansiyeli önümüze alacağız” ifadelerini kullandı.
16 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA