20 Haziran 2018

SAKARYA'DA İŞGÜCÜNE 50 MİLYON TL


İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya, Sakarya olarak işgücü piyasasını 50 milyon TL fonladıklarını belirterek, “Bu Sakarya için çok önemli bir oran ve bir rekor” dedi. Kaya ayrıca meslek lisesi öğrencilerinin işletmelerde staj yapmasına destek olabileceklerini söy

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya ve eğitimciler, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul’u ziyaret etti. Ziyarette Mesleki Eğitim Kanunu ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, geçen şubat ayında SATSO ile imzalanan protokol kapsamında projelerle ilgili bilgi verdi.
ÖNEMSİYORUZ
İlimize nitelikli eleman kazandırılmasına yönelik her türlü projeyi önemsediklerini belirten Kuntoğlu, “Protokolün icraata geçirilmesinde iş dünyasının desteğine daha fazla ihtiyacımız var. Projemiz kapsamında öğrenci işletme eşleştirmesi yaparak öğrencilerimizin işletmelerde hem mesleği tanımaları hem teoride öğrendiklerini hayata geçirmeleri konusunda titizlikle çalıştık. Tüm SATSO üyelerinin bu konudaki hassasiyetini artırmak ve proje içinde aktif birer paydaş olmalarını sağlamak hedefindeyiz” dedi.
DESTEĞE DEVAM
Projeye her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Kösemusul ise, “Bugünü yaşarken geleceği inşa etmek ve geleceğin Sakarya’sını planlamak anlamında ciddi bir adımdır. Orta ve uzun vadede bunların getirisini alacağımıza inanıyorum. İş dünyamızın öğrencilerin yetiştirilmesi ve mesleklere özendirilmesi konusunda daha hassas olmaları gerekmektedir. Yapılan çalışma hem işletmelerin eleman sorununa hem de ilin nitelikli işgücüne büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.
İŞGÜCÜ PİYASASI
İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya ise Sakarya olarak işgücü piyasasını 50 milyon TL fonladıklarını belirterek, “Bu Sakarya için çok önemli bir oran ve bir rekor. SATSO ve l Milli Eğitim Müdürlüğü’nün nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik meslek lisesi öğrencilerinin işletmelerde staj yapmasına yönelik projenin fonlama ve eğitim danışmanlığı kısmında destek olabiliriz” dedi.
17 Aralık 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA