29 Aralık 2016

TOK: ÇİMENTO FABRİKASI DEĞİL GIDA OSB OLMALI


AKP Çevre Şehir ve Kültür’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Enver Tok, Geyve’ye kurulmak istenen çimento fabrikasına karşı olduklarını bildirdi.

GEYVE’YE KÖTÜLÜK
AKP İl Başkan Yardımcısı Enver Tok meyve çeşitliği bakımından ön plana çıkmış olan Geyve de böyle bir yatırımın yapılmasının ilçeye yapılacak en büyük kötülük olduğunu belirtirken çimento fabrikalarının bu tür verimli topraklar yerine bozkır ve tarım vasfını yitirmiş bölgelere yapılması gerektiğini bildirdi.


SAĞLIKLI YAŞAM
Bu tür yatırımlarda üretim esnasında yoğun bir enerji kullanımı ile başta sülfür oksitleri, partikül madde ve karbondioksit ile çevre kirliliğine neden olduğunu ve insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirten İl Başkan Yardımcısı Enver Tok “Halka rağmen doğru olmayan bir yere çimento fabrikasının yapılması en temel insan haklarından olan sağlıklı yaşama hakkını gasp edilmesi olarak kabul edilmelidir” dedi. Enver Tok, Geyve’ye çimento fabrikası değil gıda organize sanayi bölgesi kurulması gerektiğini bildirdi.29 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ATATÜRK STADI'NIN YERİNE NE YAPILSIN?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA