24 Nisan 2018

GEYVE POYDULLAR SAKİNLERİNİN SU İSYANI


Geyve Poydullar Mahallesi sakinleri susuzluktan dert yanıyor. Mahalleye tankerle su getirildiğini belirten mahalle sakinleri, “Suyumuz yok. İçme suyumuzu komşu köylerden traktörler ile taşıyoruz” diyor.

Geyve Poydullar Mahallesi sakinleri yaşadıkları susuzluktan ötürü tepkili. Mahalle sakinlerdi, yaşadıkların su sorunun çözümlenmemesinden ötürü tepki gösterirken, susuzluğun giderilmesi için SASKİ ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü Su Tankerleri ile mahalleye su sağlanıyor. Mahallede bulunan üç çeşmeden ise sadece bir tanesi akıyor. Oda yetersiz kalıyor. Mahalle sakinleri yetersiz akan bu çeşmeden ise  yemek, acil ihtiyaçların çözümü için kullanıyor. Mahallede yaşayan kadınlar, misafir geldiğinde susuzluk nedeniyle rencide olduklarını ifade ederek, “ Suyumuz yok. İçme suyumuzu komşu köylerden traktörler ile taşıyoruz. Sobanın üzerinde erittiğimiz kardan elde ettiğimiz suyu hayvanlarımıza veriyoruz. Geçen kar yağışında  SASKİ’nin su tankeri kayına su boşa gitti. İki gün susuz kaldık” dedi.


ÜÇ ÇEŞME VAR
Yaz mevsimlerinde ise sorunun daha da katlandığını ifade eden mahalleli bayanlar, “ Yaşadığımız bu su sıkıntısına katlanamaz olduk. Susuz bir şey olmuyor. Yetkililer duyarsız, köye gelmiyorlar.  Burası Büyükşehrin bir mahallesi ise bizlerle ilgilenmeleri lazım. Herkesin elinden geleni yapması lazım. Bayanlar olarak bizler sıkıntıyı çekiyoruz. Nereye kadar devam edecek. Gerçekten dayanamıyoruz. Psikolojimiz bozuldu. Çamaşır birikiyor Geyve’ye taşıyoruz orada akrabalarımızda yıkıyoruz. Köyde akan tek çeşmede iplik gibi akan su ile ihtiyaç gideriyoruz” derken muhtarında kendilerini dikkate almamasından şikayetçi.


TAŞIMA SU
Mahallede yaşayan Cevat Çolak isimli vatandaş ise, “Ben de bu mahallede yaşmaktayım. Mahallemizde su sorunumuz var. El arabasına doldurduğum bidonlar ile su taşımaktayım. Bu su bana 2-3 saat yetiyor Yazı’da kışı’da taşıma su geçiriyoruz” dedi. Adem Akmeşe ise “Sularımız akmıyor. Bidonlar ile su akan tek çeşmeden su taşıyoruz. Günde bir kaç tur yapıyorum. Köyümüzün çözülmesi gereken bir su sorunu var. Kesin çözüm için hiç bir çalışma yok” diyerek tepki gösterdi. Mahalle sakinleri, büyükşehirin ve SASKi’nin bir çalışma yaparak mahalleyi suya kavuşturmasını bekliyor. Namık CİHAN/GEYVE

 

 
30 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA