BAKAN ALBAYRAK'TAN ANİ ZİYARETİ2 Ocak 2017, Pazartesi

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde devam eden elektrik hattı onarım çalışmalarını inceledikten sonra ilimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, önceki gece TEİAŞ’ı ziyaret etti. Bakan Albayrak’ı Vali Hüseyin Avni Coş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, AKP Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve TEİAŞ 5’inci Bölge Müdürü Kemal Göçer karşıladı.
BAKAN BİLGİ ALDI
Enerji nakil hattında yapılan çalışmalar hakkında TEİAŞ 5’inci Bölge Müdürü Kemal Göçer'den bilgi alan Albayrak, daha sonra yürüyerek SEDAŞ içerisinde faaliyet gösteren TEİAŞ K.B.A. Yük Tevzi İşletme Müdürlüğüne geçti ve SCADA Kumanda Merkezinde incelemelerde bulundu. Basın mensuplarının alınmadığı inceleme sırasında Bakan Albayrak, Yük Dağıtım Müdürü İbrahim Bal'dan bilgi aldıktan sonra yine basına kapalı olarak bir toplantı gerçekleştirdi.
ÖNEMLİ ADIMLAR
Enerji alanında çok önemli adımlar attıklarını ifade eden Bakan Albayrak, "2017 yılında daha fazla çalışmamızın gerektiğini, Türkiye'nin her konuda altyapı diyoruz, şebeke diyoruz, sistemin güncellenmesi diyoruz, daha yoğun bir mesai ortaya koyacağız. Çünkü biz enerji ihtiyacı noktasında Türkiye'nin dört bir yanına en ufak bir krize sebebiyet vermeyecek bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye'de özellikle ezber bozacak yeni sektörleri, enerji noktasındaki yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanında çok önemli adımlar atıyoruz. Türkiye'nin gündemine daha büyük projeler eklemek için gece gündüz, kar kış demeden çalışıyoruz" dedi.

Bu haber toplam 493 defa okundu.