27 Nisan 2018

SGK’DA ÖDEME SÜRESİ UZATILDI


Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan açıklamada 6736 sayılı kanun gereğince kurumun alacaklarına yönelik peşin ödeme ve ilk taksit ödeme süresi 9 Ocak tarihine kadar uzatıldı.

6736 sayılı kanun gereğince yapılandırma kapsamında SGK’nın alacağına yönelik peşin ödeme  ve ilk taksit ödeme süresi dün sona eriyordu. Ancak kurumun bilgisayar sisteminde yaşanan arızalar nedeniyle dün sıkıntılar yaşanmış, vatandaş mağdur olmuştu. Yaşanan mağduriyet nedeniyle SGK İl Müdürlüğü yazılı olarak açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Bilindiği üzere, Kurumumuz alacaklarının tahsiline ilişkin peşin ödemeler ve ilk taksit ödemelerinin bugün son günüydü. 02/01/2017 pazartesi günü (bugün), kurumumuzla prim tahsilat anlaşması olan bankaların kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluşmuştur. Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 02/01/2017 tarihi olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 09/01/2017 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü”

 
2 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA