23 Nisan 2018

MHP’Lİ ÜYEDEN STAT ELEŞTİRİSİ


Adapazarı Belediye Meclisi’nde konuşan MHP’li Hacıbektaşoğlu, stat arazisinin TOKİ’ye verilmesini eleştirerek, “Bu şehirde AK Parti’ye yüzde 70 neredeyse oy geliyor. Bu şehre bir şey almadan bir şey verin” dedi

Adapazarı Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı dün yapıldı. Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin yönettiği meclis oturumunda 11 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı söz alan MHP’li Hayrettin Hacıbektaşoğlu ilimizde deprem görmüş 6 katlı binaların bulunduğunu belirterek, deprem konusunda çalışma yapılmadığından şikayet etti.
BİNALAR YIKILDI
Hacıbektaşoğlu, “1999 Depremi’nde 1967 Depremi’ni görmüş binalar yıkıldı. İnşallah deprem olmaz ama bir deprem olduğunda bu binalar yıkılır. Biz bunu 1999 Depremi’nde gördük ve yaşadık. 10 yıl idarecilik, 13 yıldır belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Allah korusun bir deprem olursa bunda sizin de vebaliniz var” dedi.
STAD ARAZİSİ
Stat arazisiyle ilgili eleştirilerde bulunan Hacıbektaşoğlu, “TOKİ, Trabzon’da da stat yaptı hem de denizi doldurarak yaptı. Karşılığında Avni Aker’i istemedi. Bu şehirde AK Parti’ye yüzde 70 neredeyse oy geliyor. Bu şehre bir şey almadan bir şey verin.  Ne işiniz var statla. Madem orayı kullanacaksınız yeni stadı neden başka yere yaptınız. Orayı kim yapacak. TOKİ yetkisi olmadığı halde alanla ilgili düzenleme yaptı. Aramızda iktidarı muhalefeti 7 tane meclis üyemiz var. Bu Meclis’te karar oylanırken ne oy verdiler merak ediyorum. 13 yıldır sokaklara asıyorsunuz ya, “Şurada yetişmiştir” diye. Evet güzel bir şey. Siz de orayı imara açarsanız, oy veren meclis üyelerini bizimkiler bile olsa oraya yazacağım. Bu yeşil alanınızı bu adamlar imara açtı diye” dedi.
DİK DURMALIYIZ
MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu da 2017 yılında Evrenköy’deki Kentsel Dönüşümün başlarını ağrıtabileceklerini ifade ederek, dik durmalarının gerektiğini söyledi. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Bu problemi aşarsak 1950’den bugüne kadar büyük bir problem ortadan kalkacak. Size güvenerek çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Hacıbektaşoğlu’nun depremle ilgili eleştirilerine cevap veren Başkan Dişli, “Adapazarı’nda 20-30 tane yapı kaldı. Adamların binalarını yıkacağız da devlet bir de ceza kesmemizi istiyor. Ya adamın binasını yıkıyorsun. Encümenden karar çıktıkça yıkımlarını yaptırıyorum. Hasarsız olan yüksek katlı binalar var. Bunlarla ilgili belki ben vicdanen sorumlu olabilirim. Binaların sahibi olanların hepsinde sorumluluk var. O binanın sahipleri bir araya gelecekler. Testini yaptıracaklar. Sağlam değilse de gerekli olan onarımı kendileri yaptıracaklar” dedi.


KAMU BİNALARI
Dişli, “Adapazarı Belediyesi kamu binalarıyla ilgili çalışma yapabilir belki. Şurada Maliye binasıyla ilgili 3 yıldır uğraşıyoruz. Bu bina oturuma uygun değil. Bu bina sakat görünüyor. Üniversitede testlerini yaptırdık. Yıkılması gerektiğini söylediler. Kararları aldık, bakanlıklara gönderdik. Adamlar bizi mahkemeye verdi. Biz o binaya testleri yaptırmak için 53 bin TL’nin üzerinde masraf ettik. 3 senede buraya geldik. Burayı yıkabilseydik, Belediye başkanının elinde binaya dokununca sağlam olacak sihirli değnek yok. Herkesin sorumluluğu var” dedi.
SİHİRLİ DEĞNEK
Stat arazisiyle ilgili eleştirilere cevap veren Başkan Dişli, “Ben de Hacıbektaşoğlu’nun söylediklerinin hayata geçmesini temenni ederim. Duacı da olurum” dedi. Konuşmaların ardından oturumda 11 madde görüşülerek kabul edildi. Oturumda ayrıca denetim komisyonuna AKP’li Mehmet Ergül, Nazif Keskin, Yasemin Arın, Evren Çakırsoy ve MHP’li meclis üyesi Mehmet İr seçildi.
3 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA