21 Haziran 2018

SATSO’DAN ÜYELERİNE İKİ YENİ HİZMET


SATSO üyeleri sicil harcı yatırmak üzere Vergi Dairesi’ne gitmek zorunda kalmayacak. Ayrıca imza beyannamesi tasdik yetkisi odalara verildi. Başkan Kösemusul üye hizmetlerindeki kalitenin her geçen gün yükseltildiğini söyledi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik iki yeni hizmeti hayata geçiriyor. SATSO üyeleri artık Ticaret Sicil servisindeki yaptıkları her işlem veya aldıkları belge için Ticaret Sicil Harcı yatırmak üzere Vergi Dairesi ya da bankalara gitmek zorunda kalmayacak. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Harç Takip ve Tahsil Sistemi (HTS) hizmete girecek. Bu tarihten itibaren bu harçların tahsilat yetkisi odalara verildi. Bu yeni sistemle SATSO üyeleri yaptıkları işlemler ve aldıkları belgeler için vergi dairesi ve bankalara giderek zaman kaybı yaşamayacak.
İMZA BEYANNAMESİ
Bunun yanı sıra yine 1 Ocak 2017 itibariyle yürürlüğe girecek bir başka uygulama ise imza beyannamesi Tasdik yetkisi de Odalara verildi. Önceki süreçlerde firma kuruluş işlemleri esnasında firma yetkilileri tescil talepnamesi ve imza beyannamesi tasdik ettirmek için noterde işlem görüyorlardı. 1 Ocak itibariyle bu işlemlerin tasdiki için notere gitmek yerine bu işlemler için yüzde 50 oranında düşük ücret ödeyerek SATSO’da işlemlerini yaptırabilecekler.
KALİTE YÜKSELİYOR
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul üye hizmetlerindeki kalitenin her geçen gün yükseltildiğine dikkat çekerek “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak önceliğimiz üyelerimizin menfaatidir. Bizler üyelerimizin ticari yaşamlarında yol gösterici ve rehberliğimizi her zaman önceleyerek hizmet ediyoruz. 15 binin üzerinde üyesi ile SATSO, bu kentin ciddi bir kesiminin sorumluluğunu omuzlarında taşıyor. Bu sorumluluk bilinci ile camiamıza katılan üyelerimize layık olmak onların hak ettiği kaliteli ve yüksek standartta hizmetleri vermek için gayret ediyoruz. 2017 yılı bu anlamda üyelerimiz için hem bereketli hem de umutlu başladı.
İKİ BÜYÜK KOLAYLIK
Üyelerimiz 2017 yılı itibariyle başlayan bu iki büyük kolaylıkla önceki yıllarda yaşanan sıkıntıları yaşamayacak. Hem harç takip sistemi yetkisinin hem de tescil talepnamesi ve imza beyannamesi tasdik yetkisinin odamıza verilmesi bu anlamda büyük önem teşkil ediyor. Bu memnuniyet verici haberi üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmaktan biz de büyük bir onur duyuyoruz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası her geçen gün artan üretkenliği ve etkinliği ile üyelerinin yol arkadaşı ve rehberliğine devam edecektir.  Yeni yılda da üyelerimiz için üyelerimizle ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
3 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA