21 Mayıs 2018

ÖZKOÇ KREDİLERLE İLGİLİ İDDİALAR İÇİN ÖNERGE VERDİ


CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, KOSGEB’in küçük esnafa verdiği “Cansuyu Kredisi”nin, iktidara yakın büyük firmalara dağıtıldığı yönündeki iddiayı Meclis gündemine taşıdı.

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, KOSGEB tarafından veriler krediyle ilgili iddialara açıklık getirilmesi amacıyla Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.  Özkoç, konu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “KOSGEB’in küçük esnafa verdiği, ilk yılı geri ödemesiz, 3 yıl vadeli 50 bin liralık Cansuyu Kredisi için kamuoyuna yansıyan bilgilere göre 4 bin 414 esnaf başvurdu, 184 esnafa kredi sağlandı. Öncelikle yanıtlanması gereken ilk soru; Bu kredinin, 33 bin esnafın bulunduğu Sakarya’ya “cansuyu” olduğuna siz, gerçekten inanıyor musunuz? İkincisi de bu kadar kısıtlı imkanlardan kimleri faydanlandırıyorsunuz? Kamuoyunda,  kredi alan firmaların, “tümünün iktidara yakın olduğu”, “listenin, başvuru öncesinde belli olduğu” “firmalar arasında iktidara yakın zengin kuyumcuların, entegre tavuk tesisi sahiplerinin, ünlü mobilyacıların bulunduğu” yönünde iddialar var. Ekonomik sıkıntı yaşayan, ayakta kalmaya uğraşan esnafımızın, bir umut başvurduğu bu kredinin kimlere verildiğinin açıklanmasını istiyoruz. Meclis gündemine taşıdık; tek tek firmaların isimlerini ve büyüklüklerini öğreneceğiz. Esnafımızın hakkının yenmesine, umuduyla,  zamanıyla, ekmeğiyle oynanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
3 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 3 Ocak 2017 , Salı

hendekli

sayın özkek ilk defa dogru iş yabıyor kosgep krediyi kendi belirledigi esnaflara veriyor esnaf zanatkarda hayeller kurdu hendek te kredi acaba kimlere ve kac esnafa cıktı kosgebi kınıyoruz

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA