22 Nisan 2018

ATANAN ALBAY DARBE GÜNÜ GERİ GELMİŞ


Hazırlanan iddianame ile ilgili bilgilendirmede bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, ilimizden atanan Kurmay Albay'ın darbe günü ilimize geldiğini söyledi

Sakarya’dan tayin olan Kurmay Albay Bahri Gürhan’ın tayin olmasına rağmen darbe girişimi gününde Sakarya’ya geri geldiğini ifade eden Mustafa Ercan, “Albay Orhun Coşkun’un altında Kurmay Albay Bahri Gürhan var. Bahri Gürhan önceki Tugay Komutan vekilidir. Buradan tayin olduğu halde olay günü buraya sivil olarak gelmiş, sivil aracıyla girmiş ve elbiselerini değişerek, asker elbiselerini giyerek kışla içinde faaliyette bulunmuş. Sonradan başarıya ulaşmaması sonucu geldiği aracıyla buradan kaçmış, firar etmiştir. O sırada İl Jandarma Komutanlığına vekâlet eden Yarbay İlhan Aysan var. Aslında bizim örgüt bağı içerisinde direk bir bağ olmasa da o gün basiretsiz bir yönetim göstermiş ve bir Üsteğmenden talimat alacak kadar görevde zafiyete uğramıştır. Merkez Komutanı olan Albay Ahmet Üzer de burada Valiliği işgale gelen birliğin başındadır ayrıca içerde Albay Uğur Coşkun sıkıyönetim bildirisini okuyup askerleri topladığında da buna direnen ve karşısına çıkan bir takım askeri kişileri, Albay Ahmet Üzer ‘siz bana karşı mı geliyorsunuz? Emre karşı geleni vuracağım’ diyerek tehdit etmiştir” ifadelerini kullandı.
SAKARYA’YA İNTİKAL
Darbe girişiminin yaşandığı gece farklı kışlalardan bir çok asker ve aracın Sakarya’ya intikal ettirildiğini ifade eden Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, “İntikal emri alan bazı birlikler  bazı yerlerde halkın sokağa çıkmasıyla bu işin başarıya ulaşmayacağını düşünerek geri dönenler olmuştur. Seymen kışlasından da dört Tank askeri darbeye destek vermek amacıyla ilimize hareket etmiştir” dedi.
5 Ocak 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA