26 Nisan 2018

TÜVASAŞ 2017 PLANLARI AÇIKLADI


TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada bu yıl içinde Milli Tren Projesi kapsamında Alüminyum Gövde Üretim Atölyesi kurulacağı ifade edildi.

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2016 yılı çalışmaları ve 2017 planları hakkında bilgilendirme de bulunuldu.  Yapılan açıklamada 2016 yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede  kurumun rutin bakım-onarım modernizasyon faaliyetleri yanı sıra, yeni vagon üretimi ve Milli Tren Projesi tasarımı üzerinde çalışıldığı belirtildi. Bu kapsamda 2016 yılı içerisinde; 350 adet muhtelif tiplerde yolcu vagonları (anahat yolcu vagonları,      Muhtelif tiplerde elektrikli diziler, muhtelif tip dizel tren setleri vs.) bakım-onarım ve revizyon işleri yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca, her biri 4 adet vagondan oluşan 4 adet motorlu tren dizisi (DMU) teslimatı ve 36 adet motorlu tren seti vagonlarının satış işlemi gerçekleştirildiği ifade edildi.
2017 YILI PLANI
Yapılan açıklamada 2017 yılının planlaması hakkında da bilgi verildi.  Yapılan bilgilendirmede bu yıl içinde muhtelif tiplerde (anahat yolcu vagonları, Muhtelif tiplerde elektrikli diziler, muhtelif tip dizel tren setleri vs.) 400 adet yolcu vagonlarının bakım-onarım ve revizyonunun yanı sıra, 46 adet Dizel Tren Seti vagonları üretimi ve Milli Tren Projesi tasarım ve komponent satın alma faaliyetlerinin yürütülmesi planlandığı belirtildi.
NİHAİ TASARIM
TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Milli Tren ve Elektrikli Tren Seti hakkında da bilgi verildi. Bu iki projenin bakanlığın himayesinde şirket tarafından yürütüldüğü belirtilirken açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Milli Tren Projesi kapsamında yer alan Milli EMU Projesi; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın himayesinde şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Bu kapsamda;  Tren vagonlarının vagon gövdesi, iç aksesuarlar ve bojisi dâhil ilk tasarım projeleri tamamlanmıştır. Klima, fren, kapı, koltuk sistemleri, tekerlek takımları vs. gibi ana komponentlerin teknik şartnameleri hazırlanmış ve ihale süreçleri başlatılmıştır. Ana komponentlerin belirlenmesi ile birlikte nihai tasarım ve üretim aşamasına geçilecektir”
ATÖLYE  KURULACAK
Milli Tren Projesi kapsamında TÜVASAŞ’ta Alüminyum Gövde Üretim Atölyesi kurulacağı ifade edilirken atölyenin inşasına yönelik ihale sürecinin bitmek üzere olduğu vurgulandı. Bilgilendirmede  atölyede sisteminin robotik kaynaklı otomasyon sistemi olacağı ve ihale sürecinin başladığı belirtildi.  İlk prototip üretimin 2018 yılında raya indirilmesi planlandığı ifade edildi. Yapılan açıklamada geçen yıl TÜVASAŞ’ın personel aracılığı ve şehrimizde bulunan yan sanayi firmaları üzerinden alınan mal ve hizmetler ile yaklaşık 148,9 milyon TL ve diğer yan sanayi firmaları üzerinden alınan mal ve hizmetler ile de yaklaşık 73 milyon TL ekonomiye katkı sağlandığı bildirildi.
5 Ocak 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA