YENİ ADLİYE VALİLİK BİNASININ YANINDAKİ ARSA ÜZERİNE YAPILACAK: ADLİYE YENİKENT'E7 Ocak 2017, Cumartesi

ADALET HİZMETLERİ
AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Valilik yanında bulunan arsanın Adliye yapılması için Adalet Bakanlığı’na devredildiğini söyledi.1999 depreminden  sonra Yenikent’e Valilik Kampüsü ve Adliye  inşa edildiğini hatırlatan Milletvekili Üstün, “Kısa bir süre sonra adalet hizmetleri için tahsis edilen alanın yeterli olmadığı şikayetleri dile getirilmiştir” dedi.
BÖLGE ADLİYE BİNASI
Yeni Adliye binası için yapılan çalışmalar sırasında ilimize Bölge Adliye Mahkemesi’nin kurulmasının kararının verildiğine dikkat çeken Milletvekili Üstün, “Şehir merkezinde son derece modern bir Bölge Adliye binası inşa edilmiştir. Yeterli hakim ve Savcı sayısına ulaşıldığında Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.
İKİ AYRI PARSE
Üstün açıklamalarını şöyle sürdürdü: Yeni Sakarya Adliyesi’nin inşası ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde; Adapazarı Camili Mahallesinde Valilik Kampüsü yanında iki parselin yeni Adalet Sarayının yapılması amacıyla AFAD Başkanlığından alınarak Adalet Bakanlığına tahsisi gerçekleştirilmiştir. Proje ve yapım aşamaları da yakinen takip edilecektir” dedi.

Bu haber toplam 733 defa okundu.