20 Haziran 2018

YENİ ADLİYE VALİLİK BİNASININ YANINDAKİ ARSA ÜZERİNE YAPILACAK: ADLİYE YENİKENT'E


AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Valilik yanında bulunan 35 dönümlük AFAD’a ait arazinin Yeni Adalet Sarayı yapılması için Adalet Bakanlığı’na devredildiği açıkladı

ADALET HİZMETLERİ
AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Valilik yanında bulunan arsanın Adliye yapılması için Adalet Bakanlığı’na devredildiğini söyledi.1999 depreminden  sonra Yenikent’e Valilik Kampüsü ve Adliye  inşa edildiğini hatırlatan Milletvekili Üstün, “Kısa bir süre sonra adalet hizmetleri için tahsis edilen alanın yeterli olmadığı şikayetleri dile getirilmiştir” dedi.
BÖLGE ADLİYE BİNASI
Yeni Adliye binası için yapılan çalışmalar sırasında ilimize Bölge Adliye Mahkemesi’nin kurulmasının kararının verildiğine dikkat çeken Milletvekili Üstün, “Şehir merkezinde son derece modern bir Bölge Adliye binası inşa edilmiştir. Yeterli hakim ve Savcı sayısına ulaşıldığında Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.
İKİ AYRI PARSE
Üstün açıklamalarını şöyle sürdürdü: Yeni Sakarya Adliyesi’nin inşası ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde; Adapazarı Camili Mahallesinde Valilik Kampüsü yanında iki parselin yeni Adalet Sarayının yapılması amacıyla AFAD Başkanlığından alınarak Adalet Bakanlığına tahsisi gerçekleştirilmiştir. Proje ve yapım aşamaları da yakinen takip edilecektir” dedi.
7 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA