18 Haziran 2018

HALEP SEFERBERLİĞİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR


Halep’te yaşanan dramın ardından ülke genelinde başlatılan yardım kampanyaları tüm hızı ile devam ediyor. Dün KYK tarafından başlatılan kampanyada toplanan 7 TIR ile Serdivan İHH önderliğinde toplanan 6 TIR, Halep’e doğru yola çıktı

Halep’te yaşanan dramın ardından ülke genelinde başlatılan yardım kampanyaları tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda, Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan öğrenciler ve personeli önderliğinde başlatılan ve sivil toplum örgütlerinin destek verdiği kampanyada toplanan yardımlar dün uğurlanırken, İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi, Serdivan Belediyesi, AKP Serdivan İlçe Başkanlığı, tarafından da toplanan yardımlar gönderildi.

**

Öğrencilerin topladığı
yardım Halep’e gitti

Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında barınan öğrenciler ve personel tarafından Halep için  toplanan yardımlar dün düzenlenen tören ile yol çıktı. KYK Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy yaptığı konuşmada 10 bin öğrenci ve çalışanın kampanya için kolları sıvadığını belirtti.


KYK İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler ve personeller tarafından toplanan 6 TIR dolusu yardım, Kızılay desteği ile Halep’e doğru yola çıktı. KYK İl Müdürü Arif Özsoy, “Halep’te kardeşlerimizin yaşadığı insanlık dramına sessiz kalamazdık” ifadelerini kullandı. Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Derneği Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, “148 yıldır mazlum ve mağdura ulaşmak için din, dil, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin çalışan Kızılay, bugün Suriyeli kardeşlerimize yardım etmeye devam etmektedir. Bugün bu toplanan yardımda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bugün ayni ve nakdi yardım yapan Sakarya Orman Mühendisleri Odası, Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Demir-Yol İş Sendikası, Hak-İş ve Güvenlik-İş Sendikası ve KYK İl Müdürlüğü ve öğrencilerden topladığımız yardımları Halep’e ulaştıracağız” dedi.
“SESSİZ KALAMAZDIK”
Tiryaki’nin ardından konuşan KYK Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy, “Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu çalışanları ve öğrencileri ile Türk Kızılay’ın ortaklaşa yürüttüğü faaliyetler kapsamında Türkiye civarında 550 bin öğrencimizin bu kampanyaya destek olduğunu görüyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü olarak 10 bine yakın öğrencimiz, yöneticilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte kollarımızı sıvadık. Çığ gibi büyüyen bir yardımla KYK Sakarya ailesi olarak temel gıda maddeleri, giyim, mutfak, temizlik ve barınma malzemelerinden oluşan 6 TIR'lık konvoyu Sakarya’dan uğurluyoruz. Halepli kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
“SAKARYA FARKLI”
Programın son konuşmasını yapan Türk Kızılayı Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İşgüzar, “Çok yakın bir zamanda Türkiye’nin değişik bölgelerinde sizler gibi Halep’e sahip çıkan insanların törenlerine katıldım. Ancak gerçekten Sakarya bir farklı, farklı bir önem var burada. Hepinizi bu anlamda gerçekten kutluyorum. Burada en ufak emeği olan herkese, başta öğrencilerimize ve insanlara çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. R. Kaan Oktar

**

Halep’e 77 TIR gitti


İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, Serdivanda yapılan  törende, bugüne kadar Sakarya’dan 77 TIR’ın bölgeye ulaştığını söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi, Serdivan Belediyesi, AKP Serdivan İlçe Başkanlığı, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve Serdivan’da yaşayan vatandaşlar tarafından toplanan yardım malzemeleri Halep’e gönderildi. Serdivan Belediyesi önünde gerçekleştirilen programda konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, “6 yıldır Suriye’de insanlık dramı devam ediyor. Özellikle son 1 buçuk aydır Halep’te yaşanan insani dramdan sonra adeta Kurtuluş Savaşı’ndaki seferberlik gibi bir yardım seferberliğine başladı. Şuanda her STK’dan gönüllüler yardım kampanyalarına tüm güçleriyle destek veriyorlar. Bu kampanyalara destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Böyle seferberlikler bizim tarihimizde çoktur ancak dünyada yok. Bugün buradan 6 TIR yolluyoruz, bu hafta içerisinde 20 TIR daha yollayacağız. Bugüne kadar Sakarya’dan 77 TIR’ı bölgeye ulaştırdık.” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Sebahattin Aydın’ın konuşmasının ardından söz alan AKP Serdivan İlçe Başkanı Özkan Çelik, “AKP Serdivan İlçe Başkanlığı olarak bizlerde Halep’te yaşanan insanlık dramına el atmak için Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar ve tüm kollarımız ve çeşitli STK’larla birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Buradan yolcu edeceğimiz bu 6 TIR ile oradaki kardeşlerimizin bir nebzede olsa yaralarına merhem olmak istedik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. İzmir’de yaşanan terör saldırısını kınayarak konuşmasına başlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Geçtiğimiz gün İzmir’de yaşanan terör saldırısını kınıyorum. Türkiye’nin her tarafında terörle bizi yıldırmaya çalışanları bugün itibariyle burada toplanan kalabalığa bakmaları yeterlidir. Hemen yanımızda kanın durmadığı, katliamın devam ettiği, enkazların altında yaşamaya çalışan insanlar için kapılarımızı açtık ve kardeş dediğimiz gönül soydaşlarımıza kapılarımızı açtık.. Bugün buradan yola çıkacak olan TIR’larımızla bir nebzede olsa onlara acılarını unutturmak istiyoruz” şeklinde konuştu. . R. Kaan Oktar
 
7 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA