ŞEHİRDE KAR KALINLIĞI 15 SANTİMİ BULURKEN, 69 KÖY YOLU KAPANDI: SAKARYA KAR ALTINDA8 Ocak 2017, Pazar

15 SANTİME ULAŞTI
Meteoroloji’nin günlerdir uyardığı kar yağışı önceki akşam başladı, dün gün boyu devam etti. Adapazarı merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde kar yağışı etkili oldu. Kent beyaz örtüyle kaplandı. Kent merkezinde kar kalındığı 15 santime ulaşırken, yüksek kesimlerde 25 santime yaklaştı. Dün işe gitmek isteyen vatandaşlar, kar yağışı sebebiyle zorlandı.
KAR TEMİZLEME
Kar yağışı şehir merkezinde kartpostalları aratmayan görüntüler oluştururken, vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi. Karla kaplı yollarda araçlar yavaş ilerlemek zorunda kaldı. Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri gazetemize yaptıkları açıklamada, kar yağışının bugün için yavaşlamasının beklendiğini ifade ederek, sabah saatleri için ürünlere don uyarısı yaptı.
69 KÖY YOLU KAPALI

Bu arada Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yoğun kar yağışı nedeniyle Geyve'de 20, Akyazı'da 13, Hendek'te 12, Kocaali'de 10, Pamukova ve Taraklı'da 7'şer olmak üzere 69 yerleşim yerine ulaşımın sağlanamadığını belirterek, kapanan yolları açma çalışlarına devam ettiğini ifade etti. Kent merkezinde ise belediye ekipleri yolları açık tutmaya gayret etti.

İl genelinde önceki  gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının ardından kent beyaza büründü. Sabah evlerinden çıkarak işe gitmek isteyen vatandaşlar, kar yağışı sebebiyle zorlandı. Kimisi karla kaplı araçlarını temizlemeye çalışırken, kimi vatandaşlar da karın keyfini çıkardı. Kar yağışı şehir merkezinde kartpostalları aratmayan görüntüler oluştururken, vatandaşlar bol bol fotoğraf çekildi.  Belediye ekipleri, ana yolları açık tutmak için gece saatlerinden itibaren görev yaptı.
KESİNTİ OLDU
Dün gün boyu devam eden kar yağışı, ilçelerde de etkili oldu. Geçtiğimiz yıllarda kar yağışı nedeniyle ilçelerde sıkıntı yaşanmadı. Kar yağışının en etkili olduğu ilçe ise Karasu oldu. Edinilen bilgilere göre Karasu’nun yüksek kesimlerinde ki yerleşim biriminde uzun süreli elektrik kesintileri oldu. İlçe Merkezinde ise dün üç saatlik bir elektrik kesintisi yaşandı.
HAZIRLAR
Geyve’de ise belediyeye bağlı ekipler seferber oldu. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer 1 metreyi buldu.  Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Murat Kaya, “Kar Timlerimiz ilçemizde yolları açık tutmak için var gücüyle çalışıyor. Özellikle Parla Tepesinin arka bölümü ile Alifuatpaşa içindeki köprünün kar yağışı sonrası kapanmaması için elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz”  dedi.
65 SANTİM
Pamukova’da da belediye ekipler, ara vermeden devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle, kar kalınlığı 60-65 santimetreyi buldu. Bölgede enerji kesintisi yaşanmadı. Olası durumlarda belediye ekipler, sağlık ve SEDAŞ’a ait ekipler ortak çalışma yapmaya hazır bir vaziyette teyakkuzda bekliyor. Ekipler, şehir merkezinde ve  mahallelerinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Öte yandan  Akyazı’da kar kalınlığı ise ilçe merkezinde 20 santimetre, yüksek kesimlerde 50 santimetrdeyi buldu.

Bu haber toplam 2779 defa okundu.

Resim Galerisi