21 Mayıs 2018

MÜSİAD'TA YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU: YAŞAR COŞKUN DÖNEMİ


MÜSİAD’ın 17’nci Genel Kurulu’nda Ahmet Genç başkanlığı Yaşar Coşkun’a devretti. Yeni Başkan Coşkun, “Yeni yönetim kurulu listesini oluştururken sektörünü en iyi temsil edecek arkadaşlarımızı masanın etrafında toplamaya çalıştık” dedi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin 17’nci Olağan Genel Kurulu SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede iki yıldır başkanlığı yürüten Ahmet Genç görevini Yaşar Coşkun’a devretti. Genel Kurula Vali Hüseyin Avni Coş, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, AKP 25’inci dönem Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik ve çok sayıda işadamı katıldı.
BAŞARIYA ULAŞAMAYACAK
Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya eski Şube Başkanı Ahmet Genç, 2016 yılının yaşanan terör olayları nedeniyle karanlık bir yıl olduğunu belirterek, “Yüreklerimize acı veren terör hiçbir yerde başarıya ulaşamayacaktır. MÜSİAD camiası olarak her zaman olduğu gibi terörün karşısında olacağız” dedi. MÜSİAD Şube Başkanlığı’nı devretme kararı aldığını belirten Başkan Genç, “MÜSİAD ailesi olarak bundan sonrada daha fazla çalışacak ve daha fazla üreteceğiz. Mevcut şartların bir gereği olarak 2 yıl yürütmüş olduğum MÜSİAD Şube Başkanlığı görevimi devretme kararı almış bulunmaktayım. Bugün bu görevi yeni başkana devretmekten büyük bir gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
İLERİYE TAŞIYACAKLAR
Yeni yönetimin MÜSİAD’ı daha iyi yerlere taşıyacağına inandığını dile getiren Genç, “Sizlerle birlikte olduğum günlerden hep güzel şeyler hatırlayacağım. 8 yıl Yönetim Kurulu üyesi, 2 yılı ise başkan olmak üzere 10 yıl boyunca Sakarya’mızın içinde bulunduğu durumlara çare ve çözüm arayışları için derneğimizin farklı birimlerinde ve değişik pozisyonlarda gönül bağı esasıyla görev aldım. Bundan sonra göreve gelecek olan arkadaşlarıma da bu yolda bizi daha ilerilere taşıyacaklarına inancım tamdır” dedi.
EN İYİ ARKADAŞLAR
MÜSİAD’ın yeni başkanı Yaşar Coşkun ise derneklerinin paranın ticaretin amacı değil bir araç olduğuna inanan bir avuç insan sayesinde kurulduğunu belirterek, “18’inci yılını dolduran MÜSİAD’da bizden önce görev alan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemiz büyümeye devam edecekse bu ülkemizdeki sanayici ve işadamlarının desteği ile olacaktır. Yeni yönetim kurulu listesini oluştururken sektörünü en iyi temsil edecek arkadaşlarımızı masanın etrafında toplamaya çalıştık. Oluşturduğumuz yeni Yönetim Kurulu ile MÜSİAD’ın önceden belirlemiş olduğu ilke ve değerleri paylaşarak üye sayımızı arttırmak, üyeler arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek, kendi içerisinde bulunan birlik ve dayanışmayı pekiştirmek için daha çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.
NİFAK FAALİYETLERİ
Kongrede konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak ise, terör olaylarının arttığını ifade ederek, Bu saldırıların 2016 yılı ile geride kalmasını temenni ediyorduk fakat hem yılbaşı gecesinde hem de perşembe günü İzmir'de, terör saldırıları gerçekleştirildi. Bizi birbirimize düşman etmek isteyen nifakların faaliyetleri artıyor. Güven duygusu ve sağduyu ortadan kalksın isteyen bu nifaklara verilecek en güzel cevap birbirimize daha sıkı sarılmak olacaktır” dedi.
BİR OLMALIYIZ
Vali Hüseyin Avni Coş kongrede yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti ve gönül coğrafyamız yoğun bir şekilde saldırı altındadır. Birbirinden çok farklı gibi görünen terör hedeflerine ortak hedef olarak Türkiye gösterilmekte ve şeklen birbirine çok farklı gibi gözüken bu terör örgütleri söz konusu Türkiye olunca birbirine destek verdiğini görüyoruz. Milletimiz bu oyunu anlamış ve gerekli mukavemeti her zaman göstermiştir. Bu şer odakları Türkiye’yi her yönden istikrarsızlaştırmak için çabalamaya devam etmektedir. Devletimizin ve milletimizin hedeflerinden uzaklaşması için çabalarını sürdürmeye devam eden bu şer odaklarına karşı bir olmalı, iri olmalı ve diri olmalıyız” ifadelerini kullandı.
FETÖ UYARISI
Konuşmasında FETÖ’cüleri tanımanın zor olduğunun altını çizen Vali Coş, “Bugüne kadar savaştığımız her şeyi gördük, teröristleri her nerde görürsek görelim tanırdık ancak bugün karşımıza çıkan FETÖ’nün hiçbir üyesini tanıyamayacak durumda olduğumuzu görüyoruz. Bu FETÖ üyeleri öyle iyi saklanmışlar, öyle farklı yöntemlerle milletimizin moralini bozmaya, maneviyatını kullanmaya öyle iyi alışmışlar ki şaşırıyorsunuz. Millet olarak birlikte olmalıyız. Hep birlikte reel sektörümüz ile milli ve yerli kuruluşlarımızın atacağı adımlar bu teröristlerin ve şer odaklarının isteklerini baltalayacaktır” dedi.
YEMEK YEDİLER
Konuşmaların ardından eski Yönetim Kurulu üyelerine plaket verilirken hep birlikte çektirilen aile fotoğrafının ardından toplantıya katılan MÜSİAD üyeleri birlikte yemek yedi. Kongrede ayrıca eski yönetim kurulu üyelerine ve 10 yılını dolduranlara plaket verildi. Öte yandan Yeni MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’un Yönetim Kurulu listesinde ise Zafer Boz, Salih Bakkaloğlu, Baytun Talha Sunman, Mustafa Gavasoğlu, İsmail Filizfidanoğlu, Özcan Nalbant, Muhammet Çapoğlu, Semih Gülşan, Burhan Şen, Eyüp Tuncer, Dursun Döğer, Kadir Ahmet Tecelli, İsmail Koş ve Gökhan Erkan yer alırken Denetim Kurulu’nda ise Enver Tok, Mustafa Kaytaz ve Yunus Tever yer aldı. R. Kaan Oktar
9 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA