21 Haziran 2018

SAKARYA BAROSU'NDA ADLİYE BİNASI İÇİN YER ÖNERİSİ


Baro Başkanı Zafer Kazan, Valilik yanındaki arazinin yeni Adliye Sarayı için uygun olmadığını söyledi.

Adliye binasının yerinin ve konumunun da çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Kazan, “Şehre ve ulaşım kanallarına uzak bir mesafede bulunduğunu bu durumun kayda değer sıkıntılara neden olduğunu ifade ettik. İkinci olarak Sakarya’dan geçecek olan otoban yol şehri Camili hattından ikiye bölecek ve Sakarya Adliyemiz otobanın diğer tarafında kalarak şehir ile irtibatı bölünmüş bir yerde olacaktır. Ayrıca 6-7 ilin bağlı olacağı Bölge Adliye İstinaf Mahkemesi şehir merkezine yapılırken şehrin Adliyesinin merkez dışında ulaşım kanallarına gayet uzak bir noktaya yapılması Sakaryalılar için ciddi bir sıkıntı olarak karşımıza çıkacaktır” dedi.
15 TEMMUZ GECESi
15 Temmuz hain kalkışmasında darbecilerin Valilik ve Adliye’ye girişlerini engellediklerini dile getiren Başkan Kazan, “Adliyenin şehir merkezinden ve bu denli uzak oluşu ve çok daha nemlisi tek bir kanal üzerinden ulaşımın sağlanabiliyor olması Adliyenin yeri konusunda bizleri çok daha uzak bir görüş ve dikkatle düşünmeye sevk etmelidir” dedi. Kazan ayrıca en uygun yerin Donatım mevkiinde bulunan ve 130 dönümlük arazi olduğunu söyledi. Kazan, “zira söz konusu arazi şehrin içinde her yönden ulaşımın mümkün olduğu bir yolu kapatmakla ulaşımın kesilemediği bir alandadır. Tüm bu yönleri birlikte değerlendirdiğimizde en uygun yer konusunda tüm yetkilileri bir kez daha düşünmeye ve ortak bir irade ile karar vermeye davet ediyoruz.”

 
10 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA