10 Ocak 2017

BAKAN OĞLUYDU SOKAKTA KALDI


Humeyni döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan Muhammed Cafer Behbehani'nin oğlu 55 yaşındaki Ali Behbehani, Adapazarı’nda yaşam mücadelesi veriyor

ABD’DEYE GİDECEK
5 yıl önce İran’dan Türkiye’ye kaçan İran eski Dışişleri Bakanı Cafer Behbehani'nin oğlu Ali Behbehani, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Yönetime karşı başlatılan muhalefet hareketinin içinde yer aldığı için siyasi takibe uğrayan Ali Behbehani arkadaşlarıyla birlikte Sakarya’ya geldi. Hakkında idam kararı olduğunu belirten Ali Behbehani ABD’ye iltica başvurusunda ön kabul haberi aldı.
5 KİŞİ BİR ODADA KALDIK
Bu süreçte SAKVA tarafından kendisi için kiralanan evden kontrat yapılmadığı için ev sahipleri tarafından dövülerek atıldığını belirten Ali Behbehani “ Eşyalarımı ve beni sokağa attılar. Bir süre Belediye’nin kiraladığı otelde 5 kişi bir odada kaldık. Ancak berbat bir otel. Ben çok sevdiğim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bana yardımcı olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
MUHALİF OLDUĞUM İÇİN
SAKVA’da kendisine müdür Mehmet Ersöz’ün çok yardımcı olduğunu ancak yöneticilerden birinin kendisine karşı kötü muamelede bulunduğunu da ifade eden Ali Behbehani hasta olduğu için çalışamadığını ve yardıma muhtaç olduğunu söyledi. Ali Behbehani ABD’ye gidene kadar yetkililerin kendisine yardımcı olmasını isterken “ Ben siyasi muhalif olduğum için ülkemden kaçtım. Ne olur bana yardım edin” dedi.10 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ATATÜRK STADI'NIN YERİNE NE YAPILSIN?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA