24 Haziran 2018

KURUL ÜYELERİ ÜRETİCİNİN SORUNLARINI MASAYA YATIRDI: ÇİFTÇİ BORÇLU


AZO İl Danışma Kurulunda konuşan Başkan Hamdi Şenoğlu, çiftçilerin mağdur olduğunu belirterek, “Bankalardan çiftçinin kullandığı kredinin miktarı 200 milyonun üzerinde” dedi

DANIŞMA KURULU
Adapazarı Ziraat Odası İl Danışma Kurulu dün Kosova Köftecisi’nde bir araya geldi. Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu toplantıda çiftçinin sorunlarını dile getirdi. Çiftçiyi çiftçiden başka kimsenin anlamadığını belirten Şenoğlu, “Onun için yerimizi iyi bilelim. Kimseye boyun bükmeyelim” şeklinde konuştu.
BEYAZ SAYFA
Çiftçinin kazandığı parayı başka meslekten kazanması halinde geçinemeyeceğini savunan Başkan Şenoğlu, “Gönlümüzde beyaz sayfa açıp üreticimize neler vereceğimizi paylaşalım. Bu insanlar gerçekten çok mağdurlar. Şu anda bankalardan çiftçinin kullandığı kredinin miktarı 200 milyonun üzerinde” dedi.
BERABERLİK
Çiftçinin zembereğinin sıkışmaya başladığına değinen Başkan Şenoğlu, “Bu sıkışan zembereği rahatlatmamız lazım. Birliğimiz bozulursa bizi çil yavrusu gibi dağıtırlar. Kimseden bedava para istemiyoruz. Mademki soğukta çamurda eziyet görüyorsak hakkımızı almamız lazım. Kendimizi küçük görmeyelim” dedi.

Adapazarı Ziraat Odası İl Danışma Kurulu dün Kosova Köftecisi’nde bir araya geldi. Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu toplantıda ilimizin tarımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çiftçiyi çiftçiden başka anlayan kimsenin olmadığını belirten Başkan Şenoğlu, “Çiftçinin katkısının olmadığı hiçbir yer yok. Onun için yerimizi iyi bilelim. Kimseye boyun bükmeyelim” dedi.
BEYAZ SAYFA
Çiftçinin kazandığı parayı başka meslekten kazanması halinde geçinemeyeceğini savunan Başkan Şenoğlu, “Bunun hikmetini bilemiyorum” dedi. 2017 yılını İstişare Yılı olarak adlandırdığını belirten Başkan Şenoğlu, “Gönlümüzde beyaz sayfa açıp üreticimize neler vereceğimizi paylaşalım. Bu insanlar gerçekten çok mağdurlar. Şu anda bankalardan çiftçinin kullandığı kredinin miktarı 200 milyonun üzerinde” dedi.
BERABERLİK
‘Zemberek sıkışmaya başladı” diyen Şenoğlu, “Bu sıkışan zembereği rahatlatmamız lazım. Birlik ve beraberliğimizi bozmamamız lazım. Birliğimiz bozulursa bizi çil yavrusu gibi dağıtırlar. Kimseden bedava para istemiyoruz. Mademki soğukta çamurda eziyet görüyorsak hakkımızı almamız lazım. Kendimizi küçük görmeyelim. Biz kendimize sahip çıkmazsak kimse bize sahip çıkmıyor” dedi.
BİLİMDEN UZAK
Çiftçinin eğitim ve bilimden uzak olduğuna değinen Başkan Şenoğlu, “Çiftçi kendisine öğretilen her şeye saygı duymalıdır. Biz hep ezberciyiz. Eğer biz teknik adam yetiştiremiyorsak bizim kendimizi geliştirmeyiz. Çiftçinin eğitimi yok. Çiftçiye kayıt tutup tutmadığını soruyorum bana ‘Ne kaydı diye cevap veriyor’ Adam kendi çocuğunun nüfus kaydını tutmuyor ki, ürettiğinin kaydını tutsun. İyi bilim almadığımız için iyi bir çiftçi olamıyoruz” şeklinde konuştu.
11 Ocak 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA