MEHMET EKREM REKOR KIRDI11 Ocak 2017, Çarşamba

18 MADALYA
Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu tarafından 7-8 Ocak tarihleri arasında Gebze’de düzenlenen Türkiye Paletli Yüzme Yıldızlar, Ümitler, Küçükler Kış Şampiyonası’na Sakarya Su Sporları Kulübü damgasını vurdu. 29 sporcu ile şampiyonaya katılan Sakarya su Sporları Kulübü 18 madalya toplayarak ilimize döndü.
TÜRKİYE REKORU
Sakarya Su Sporları Kulübü yüzücüsü Mehmet Ekrem Engin 50 metre çift palet yarışlarında birinci olarak Türkiye rekoru kırdı. Büyük bir başarıya imza atan Mehmet Ekrem, 100 ve 200 metre çift palet yarışlarında da Türkiye birincisi olarak şampiyonaya damgasını vurdu. Mehmet’in Türkiye rekoru kırması yüzme camiasında büyük sevinç yarattı.
GURUR DUYUYORUM
Sakarya Su Sporları Kulübü yöneticisi ve antrenörü İbrahim Kaya Atay yaptığı açıklamada, “Paletli yüzme branşına Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu’nun 2011 yılında hizmete girmesi ile başlayan Sakarya Su Sporları Kulübü 6 yılda verdiği emeklerinin karşılığını almaya başlamıştır. Türkiye geneli yapılan bu yarışmalarda Sakarya’dan tek katılan kulüp olarak 18 madalya ve Türkiye rekoru kıran yüzücülerimle gurur duyuyorum. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fatih Çelikel’e, Adapazarı İlçe Müdürümüz Yavuz Salman’a, Teksen Koleji kurucu müdürü Levent Küçükkuşçu’ya, velilerimize ve en çok yüzücü öğrencilerime teşekkür ederim” dedi.

Bu haber toplam 1461 defa okundu.