21 Haziran 2018

BAŞKAN SÜLEYMAN DİŞLİ: ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ


Adapazarı Belediyesi Altın Esnaf Ödül Töreni’nde konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Eğer benden bir talebiniz olursa mutlaka bana iletmenizi istiyorum. Her türlü yanınızdayım” dedi

Adapazarı Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren ve yasal yükümlülüklerini yerine getiren 7 farklı meslek dalındaki esnafa “Altın Esnaf Belgesi” verildi. Kahvehane, lokanta, bakkal, pastane, fırın, pastane ve çiçekçi olmak üzere 7 farklı dalda faaliyet gösteren esnaf,  Adapazarı Belediyesi tarafından Altın Esnaf Belgesi ile ödüllendirildi. Elegant Kafeterya’da yapılan Altın Esnaf Ödül törenine Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Ruhsat ve Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, Ruhsat Denetim Müdürü Kıymet İşbilir ve çok sayıda oda başkanı katıldı.
ONUR DUYDUK
Ödül töreninde konuşan SESOB Başkanı Hasan Alişan, Adapazarı Belediyesi’ni esnafa motive için düzenlediği yarışmanın kendileri için bir onur olduğunu belirterek, “Bu nedenle Başkanımıza bizi hatırladığı için teşekkür ediyorum. Diğer 15 ilçenin de esnafa gereken önemi ve desteği vereceğine gönülden inanıyorum. Bu sektörün ayakta kalması için bizim de destek görmemiz gerekiyor” dedi.
ŞİKAYETÇİ OLMADIK
Başkan Alişan, hiçbir zaman AVM’lerden şikayetçi olmadıklarını belirterek, “Onlar ne kadar çok geliştilerse biz de o kadar inadına kendimizi geliştirerek, günün şartlarına göre uyum sağlayarak ticaret yapmak istiyoruz. Yeter ki rekabetimizi eşit koşullarda yapalım. Yeter ki onlara sağlanan imtiyazlar bize de sağlansın. Ümit ediyorum ki gelecek Sakarya’mızda, gelecek Adapazarı’mızda her türlü umutsuzluğa rağmen kendimizi güçlendireceğiz, sadece dükkânlarda değil büyük işletmeler haline gelerek Sakaryalılarımıza hizmet sunmak, sorumlu olduğumuz ailemizin rızkını kazanmak için gayret sarf etmeliyiz” diye konuştu.
DÜNYA GELİŞİYOR
Dünyanın hızlı geliştiğini dile getiren Başkan Alişan, “Bizde gelişen bu şartlarda esnaf olarak gerekeni yapmaya, kendimizi yenilemeye gayret ediyoruz. Altın Esnaf Ödül töreninin, bir teşvik amaçlı ve sadece sembol olduğunu biliyoruz. Bizim için tüm esnafımız pırlanta değerinde. 2017’nin zor olacağını biliyoruz ama biz esnaf arkadaşlarımız bugüne kadar geldikleri noktada ne babasının sermayesiyle ne de birilerinin desteğiyle gelmedik. Kendi emeği, becerisi sermayesi ile bu noktaya geldik. Biz zorlukları aşarız. Yeter ki ülkede huzur, bütünlük olsun. Demokrasimize müdahale olmasın” dedi.
ESNAFIN YANINDAYIZ
Ödül töreninde konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Şehir ekonomisini ayakta tutan küçük esnafın her zaman yanında olduklarını kaydederek, “SESOB Başkanımız Hasan Alişan’ın da ifade ettiği gibi anahtar bekçisi olan arkadaşlarımız destek bekliyor. Katılıyorum. Eğer benden bir talebiniz olursa mutlaka bana iletmenizi istiyorum. Her türlü yanınızdayım. Biz size şehirdeki insanların muhabbetini geliştiren insanlar olarak bakıyoruz. Aramızdaki bağ ne kadar güçlenirse hem şehrimiz hem ülkemiz o kadar güçlü olur. 15 Temmuz Darbe girişiminde birlikte olmanın birlikte hareket etmenin önemini yaşayarak gördük.”dedi.
PLANLARI BOZACAĞIZ
Başkan Dişli, 2017 yılının zor geçmeyeceğini ifade ederek, “Ülkemizi hem içeriden, hem dışarıdan sıkıştırarak insanlarımıza geçim sıkıntısı var pozisyonu aşılamaya çalışıyorlar. Bu hem içeriden hem küresel güçler tarafından yapılıyor. Birlikte göstereceğimiz kardeşlik ve dayanışma örneği ile 2017 Altın yılımız olacak. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar bize vız gelir. Birlik ve dayanışma içinde olarak onların tüm planlarını bertaraf edeceğiz. Biz Iraklıların düştüğü duruma düşmeyeceğiz. Balkanlar gibi olmayacağız. Önümüzde bir referandum süreci var. Sizden ricam bu süreci iyi takip edin.”dedi. Başkan Dişli, ABD Merkezli medya patronu Rupert Murdoch’a ait “Türkiye’de başkanlık sistemine geçilirse, yeni dünya düzeni sekteye uğrayacaktır. Mutlaka engellenmelidir.”yazılı afişi de göstererek, “Eğer batılı bizim başkanlık sürecine geçmemizi istemiyorsa, bu süreç onları rahatsız ettiğindendir.Bunu iyi idrak etmemiz gerekiyor ”dedi. 


 

ÖDÜL ALANLAR
Altın Esnaf Ödülüne layık görülen esnaflara ödülleri Başkan Dişli ve SESOB Başkanı Hasan Alişan tarafından verildi. 7 farklı dalda verilen işletme ve ödül sahipleri şöyle:
Lokantacılık İş kolunda Semt Lokantası İşletmecisi Bahriye Yıldırım,
Pastane iş kolunda MS Cofe Hause İşletmecisi Hatice Çelik,
Fırıncılık iş kolunda Gündüz Ekmek ve Unlu Mamülleri İşletmecisi Levent Gündüz,
Kahvehane İş Kolunda Çotoğlu Kıraathanesi İşletmecisi Mustafa Yalçınkaya,
Manavlık İş Kolunda Heybet Kardeşler Manavı İşletmecisi Hayrettin Heybet,
Bakkal İş kolunda Benilka Gıda İşletmecisi Kasım Sarımehmetoğlu,
Çiçekçilik iş kolunda Şebboy Çiçekçilik İşletmecisi Nevzat Topaç ödüle layık görüldü.
 
12 Ocak 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA