23 Haziran 2018

TARAKLI VE GEYVE'YE YENİ İÇME SUYU HATTI


Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesini daha sağlıklı ve bol içmesuyu ile buluşturacaklarını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, iki ilçede 47 mahallede 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesi için yeni içme suyu hattı inşa edeceklerini açıkladı. SASKİ olarak şehrin altyapı geleceğini garanti altına almak için planlanan projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Genel Müdür Keleş, “Sakarya’nın 16 ilçesinde içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şimdi de SASKİ olarak Geyve ve Taraklı ilçelerimizin 47 mahallesine daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje ile bölgeye toplamda 316 kilometre içme suyu hattı inşa edeceğiz” diye konuştu.
47 MAHALLE
İki ilçenin altyapısı için önemli bir projeyi hayata geçireceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve’de 30 ve Taraklı’da 17 mahallemizi daha sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ile buluşturacak yatırımımızın projesi hazır. İki ilçede 47 mahallede toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Bazı mahallelerimizde dönem dönem yaşanan yetersizlik sorunu inşa edeceğimiz yeni içmesuyu hattı ile tarihe karışacak. Projemiz tamamlandığında Geyveli ve Taraklılı hemşerilerimiz içmesuyu anlamında hiçbir sorun yaşamayacak. 47 mahallemizi daha sağlam altyapı ile buluşturarak bölgenin içmesuyu altyapısını garanti altına almış olacağız” ifadelerini kullandı.
İKİ ETAP HALİNDE
Rüstem Keleş, bölge için planladıkları içme suyu projelerini iki etap halinde inşa edeceklerini dile getirerek, “İlk etapta Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Hacılar, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman Mahalleri ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahallelerinde çalışmalarımıza başlayacağız. İkinci etapta ise Geyve’ye bağlı Hacıosmanlar, Ahibaba, İhsaniye, Suçatı, Esenköy, Alıplar, Ceceler, Hırka, Umurbey Mahalleri ve Taraklı’ya bağlı Çamtepe, Pirler, Hacıaliler, Duman, Akçapınar Mahallelerinin içmesuyu altyapısını inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin ihalesine çıkarak çalışmalara başlayacağız” dedi.
12 Ocak 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA