25 Nisan 2018

HASAN ALİŞAN: SİCİL AFFI NEFES ALDIRACAK


SESOB Başkanı Hasan Alişan, sicil affının yanında, SGK ve vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasında süreyi kaçıranlara ek süre tanıyan torba yasanın esnaf ve sanatkarı büyük ölçüde rahatlattığını söyledi.

6 AY İÇİNDE
Sakaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek olan sicil affının, beyaz bir sayfa açmak için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Alişan, “Sicil affından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarımızın geçmişten kalan borçlarını yeniden yapılandırması veya 6 ay içinde tamamını ödemesi gerekiyor. Bankalar, borcunu ödeyen veya yapılandıranların geçmiş sicil kayıtlarını dikkate almayarak, doğrudan doğruya müşteriye kredi kullandırabilecek” şeklinde konuştu.
EK SÜRE VERİLDİ
Torba yasaya eklenen bir önerge ile bazı alacakların yeniden yapılandırılması uygulaması kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve bu nedenle haklarını kaybedenlere ikinci bir şans tanındığının da altını çizen Alişan, “Bu durumda olan esnaf ve sanatkarımız ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabilecek. Bunun yanında bundan sonraki tüm taksitler faiz alınmaksızın 4 ay uzatıldı. Buda esnaf ve sanatkarımıza büyük ölçüde nefes aldırdı” dedi.
KOLAY OLMADI
Bu kazanımların kola elde edilmediğini de vurgulayan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sicil affının yanında yeniden yapılandırma da ek süre tanınması için esnaf ve sanatkar kesimi olarak büyük mücadele verdik. Esnaf ve sanatkarımızın içinde bulunduğu sorunları, sıkıntıları birebir ilgili makamlara taşıdık, çözüm önerileri sunduk. Bugün yaptığımız çalışmaların meyvesini almaktan son derece mutluyuz” diye konuştu.
20 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA