20 Haziran 2018

İŞKUR ARACILIĞI İLE 18 BİN KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ


İl İstihdam Kurulu’nun toplantısında konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, geçen yıl İŞKUR eliyle 18 bin 12 kişinin işe yerleştirildiğini ifade ederek, kurslardan 14 bin 980 kişi faydalandığını söyledi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2017 yılı birinci olağan Ocak ayı toplantısı Vali Hüseyin Avni Coş’un başkanlığında toplandı. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Sakarya’da istihdamı geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile mesleki eğitim uygulamalarına yönelik hususlar görüşüldü. Toplantıda, İŞKUR’un 2016 yılında en yüksek kurs, program ve işe yerleştirmenin gerçekleştirildiği vurgulandı.
İŞGÜCÜ TALESİ
Toplantıda Vali Coş, Sakarya’nın istihdamı konusunda değerlendirmelerde bulundu. İŞKUR tarafından 2016’da özel sektörden 38 bin 661 kişilik işgücü talebinin alındığını belirten Vali Coş, yine bu dönemde İŞKUR aracılığıyla 61 bin 317 iş arayana İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetinin verildiğini söyledi. Vali Coş, 18 bin 12 kişinin geçen yıl işe yerleştirilmiş olduğunu ifade ederek, “2016 yılı içerisinde İŞKUR’un kurs ve programlarından 14 bin 980 kişi faydalandı ve kurslar için 70 bin 462 TL ödenek kullanıldığını söyledi.
TARIMA YÖNELİK KURS
Toplantı sonunda, istihdamın artırılması, vasıfsızlığın ve tecrübe eksikliğinin giderilmesi için 8 bin 750 kişilik meslek kursu ve işbaşı eğitim programı ile 500 kişilik tarıma yönelik meslek kursu ve bin 700 kişilikte uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Değişen işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı mesleki ve teknik liselerde yeni alan/dalın açılmasına ve bazılarının ise kapatılmasına karar verildi. İş Kurumu İl Müdürlüğü, bu yıl içinde işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda farklı mesleklerde 10 bin 950 kişilik meslek kursu ve programı ile girişimcilik eğitimi düzenleyecek. Söz konusu kurs programlarının, 2017 yılının 12 aylık periyodu içerisinde, sanayi, tarım ve hizmetler sektöründe düzenleneceği bildirildi.
31 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA