19 Haziran 2018

BİLİM MÜZESİ PROJESİ NEDEN DURDURULDU ?


Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı toplantısının başlangıcında Başkan Zeki Toçoğlu, girer girmez MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu’nun yanına gitti.

Toçoğlu’nun Etçioğlu’ndan gündemin 67’nci maddesindeki şehit olanların yakınlarına konut alınması için Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na ayrılacak 500 Bin TL’nin bir milyona çıkarılarak kabul edilmesini talep ettiği öğrenildi.
Başkan Toçoğlu, maddelerde kendisine yetki verilmesiyle ilgili, “Bana yetki veriyorsunuz ama ya zimmet çıkarsa. Kolayınıza geliyor tabi bütün anlaşmaları ben imzalıyorum. Sefa Sirmen’i 23 yıl sonra hapse attılar. Ama siz yanlış iş yapmazsınız” dedi.
Erkal Etçioğlu ise, “Başkanım yanlış çıkarsa siz öderseniz” dedi. Bu sözler üzerine Başkan Toçoğlu, “Varsa ödeyeceğiz, yoksa ne ile ödeyeceğiz” cevabı salonda gülüşmelere neden oldu.
Bir maddenin görüşülüp onaylanması sırasında Erkal Etçioğlu, “Oylama yapmadınız” dedi. Başkan Toçoğlu ise, “Oyladım abi” diye cevap verdi.
Meclisin bitmesinin ardından Erkal Etçioğlu söz alarak, “Bursa’da bir bilim müzesi var. SATSO’nun karşısında yapılması projesi vardı. Fen Bilgisi öğrencileri orada görebilirler derslerini. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey varsa yapacağınızı biliyorum” dedi.
Başkan Toçoğlu ise konunun proje kitapçığında da olduğunu ifade ederek, “Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bu konuda epey cömert davrandı. Biz Serdivan’da yer vermiştik. O işi altından başka şey çıktı. Mevcut darbe teşebbüsünde bulunan vatandaşların tezgahı çıktı. Bu projeyi dondurduk” dedi.
14 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA