23 Haziran 2018

ENGİN ÖZKOÇ: TEK ADAM REJİMİNİ İSTEMİYORUZ


CHP referandum için sahaya iniyor. 17 eski ve 3 mevcut vekil ilimize gelerek 16 ilçede 3 gün boyunca ‘Hayır’ için çalışma yapacak. Basın toplantısında konuşan Milletvekili Engin Özkoç, tek adam rejimi istemediklerini söyledi


Cumhuriyet Halk Partisi referandum için sahaya iniyor. 17 eski ve 3 mevcut milletvekili ilimizin 16 ilçesinde 3 gün boyunca ‘Hayır’ çalışması yapacak. Vekillere ilçe başkanları, parti yöneticileri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri refakat edecek. Milletvekillerinin ilçelere dağılmasından önce dün CHP İl Başkanlığı tarafından Arya Otel’de basın toplantısını düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Ayça Taşkent, “15 yıldır tek başına hükümet eden bir hükümet bir iktidar var. Bugün yaşanan sorunları iyileştirmek yerine daha büyük sorunlar getirebilecek yeni anayasa değişiklik paketinin oylanacağı bir referandum sürecine giriyoruz. Biz Sakarya İl Teşkilatı olarak çalışmalara başlamıştık ve ‘hayırlı’ toplantılar yapıyoruz” dedi.
ÖNEMLİ BİR SÜREÇ
Sakarya milletvekili Engin Özkoç ise toplantıda yaptığı konuşmada, çok önemli bir süreçten geçtiğimizi ifade ederek, “Türkiye’nin her yerinden arkadaşlarımız Sakarya’ya geldiler. Söylemimiz bir, Türkiye’ye verdiğimiz ses bir. Tek bir sesle 20 milletvekilimizle Sakarya’ya sesleniyoruz. Diyoruz ki, “Biz Türkiye’de kardeşlik türküleri söylemek istiyoruz. Huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Çocuklarımız geleceğe güvenle baksınlar ölümlerin değil yaşamın anıldığı bir Türkiye istiyoruz” dedi.TEK ADAM REJİMİ
Tek adam rejimini istemediklerini belirten Özkoç sözlerini şöyle sürdürdü: Biz sadece siyasi bir partinin ideolojisinin Türkiye’ye hâkim olmasını istemiyoruz. Türkiye’de tam bir demokrasi özgürlük istiyoruz. Partililerimizin bugünkü söylemi güçlü Türkiye’dir. Tam demokratik özgür Türkiye’dir. Parlamenter sistemidir, kardeşliktir. Biz yola çıkarken AKP seçmenlerine, MHP seçmenlerine CHP ve diğer tüm siyasi partilerin seçmenlerine aynı şeyi söylüyoruz. Eğer bir olursak, Türkiye’yi bir adama teslim etmeden birlikte yönetirsek güçlü bir Türkiye oluruz.
İLÇELERE GİDECEKLER
Sakarya’ya gelen milletvekillerinin çalışmalarına da değinen Özkoç, “Bugün Sakarya’ya gelen arkadaşlarım birazdan ilçelere dağılacaklar. Onlar her ilçede bir siyasi partinin temsilcisi olarak bulunmayacaklar. Türkiye Cumhuriyetinin milletvekili olarak vatandaşla buluşacaklar. Biz bu Cumhuriyeti ve ülkeyi zor şartlarda kurduk. Türkiye’yi Ortadoğu cehennemine çekmek isteyenlere artık dur demeliyiz” şeklinde ifade etti.
GERÇEĞİ ANLATACAĞIZ
Sorunun parti veya isim sorunu olmadığına değinen Özkoç, “Burada önemli olana yasama, yürütme, HSYK’yı yani yargı yetkisini bir tek kişiye devretmemek bu Tayyip Erdoğan olur, Kılıçdaroğlu olur, Hasan olur, Hüseyin olur hiç fark etmez. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü birlikte yönetimden, parlamenter sistemden geçiyor. Bu yüzlen arkadaşlarımızla halkımızın ayağına giderek gerçekleri anlatacağız. Türkiye için vatanımız için laik ve parlamenter sistem için hayırlısını olmasını diliyorum ve vatandaşlarımızın hayır oyu vermelerini istiyorum” dedi. Toplantı basına kapalı devam etti.

Toplantıya kimler katıldı
CHP toplantısına katılan 24. dönem milletvekilleri ;Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Amasya Milletvekili Ramis Topal, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Manisa Milletvekili Hasan Ören, Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ. 26. dönem milletvekilleri ise; Kocaeli Milletvekili, parti meclisi üyesi Haydar Akar, Artvin Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan.
Ebrar Colt/Sinan Çelik
21 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA