25 Mayıs 2018

BAŞKAN ZEKİ TOÇOĞLU: PRANGALARDAN KURTULACAĞIZ


Partisinin Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, referandumun yetki meselesi olmadığını belirterek “Bugün bizim ülkemizin seçilmişlerinde olan yetkiler belki dünyanın hiç bir yerinde yok” dedi

AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı 47’nci Danışma Meclisi AKM’de önceki akşam gerçekleştirildi. Danışma Meclisi’ne AKP Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve teşkilat mensupları katıldı. Toplantıda konuşan AKP Adapazarı İlçe Başkanı Başkan Ak, “Biz de işaret fişeğini bu akşam ateşleyip, Adapazarı’nın hazır olduğunu, istiklaliyle, istikbaliyle, istikrarıyla evetin birer temsilcisi olduğunu buradan haykırıyoruz. Teşkilat olarak bu dönemde de çok çalışacak ve çalmadık kapı bırakmayacağız” dedi.
PRANGALAR
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise bulunduğumuz coğrafyanın çok değerli olduğunu belirterek, “Bulunmuş olduğumuz coğrafya çok değerli, çok kıymetli ve çok stratejik bir yer. Burada gözlerimizi, yumarsak elimizdekileri de kaybederiz. Önümüzde ülke için kritik bir süreç var. Bu süreçte uyanık olmalıyız” dedi. Çok önemli bir sürece girdiğimizi ifade eden Başkan Toçoğlu ise, “Belki tarihimizde ilk defa ayaklarımızdaki prangalardan kurtulacağımız ve rahatlıkla çok seri karar verebileceğimiz bir süreci inşallah başarıyla sonuçlandıracağız. Bu fırsat bir daha milletimiz için önümüze gelmeyebilir. Dolayısıyla bu işin ciddiyeti içerisinde beraber çalışmalı ve sonuca varmalıyız. Referandum sürecine iyi odaklanmamız gerek” dedi.
YETKİ MESELESİ
Referandumun yetki meselesi olmadığına değinen Başkan Toçoğlu, “Bugün bizim ülkemizin seçilmişlerinde olan yetkiler belki dünyanın hiçbir yerinde yok. Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, Cumhurbaşkanımız ertesi gün hükümeti kuracak. Seçilen meclis ise ülkeyi yönetecek yasaları yapmakla meşgul olacak. Koalisyonlarla uğraşmayacağız” dedi. Sürece değinen Toçoğlu, “25 Şubat’ta yapılacak programdan sonra sahaya ineceğiz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte gece gündüz çalışmalıyız. Belediye Başkanlarımızla koordineli bir şekilde desteklerimizi sürdüreceğiz. Şu önümüzdeki süreci çok fazla çalışarak, çok fazla insanla görüşerek tamamlayalım. Doğru bildiğimizi anlatalım. Gayretlerimizi daha da artırarak inşallah işin sonucunu getireceğiz” dedi.
ENDİŞEMİZ YOK
AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu da ülkenin koalisyonlara dönmemesini temenni etti. AKP Milletvekili Üstün,  ise muhalefetin rejimin değişeceğini iddia ettiğini vurgulayarak,
“Rejimimizin adı Cumhuriyet. Biz bunun kararını 1923’te vermişiz. Anayasa değişikliğini içeren referandum için meclisimiz ve milletvekili arkadaşlarımız görevini yaptı. Şimdi söz de karar da milletimizin. Türkiye genelinde bu referandumdan çok rahat evet çıkacağı kanaatindeyim. Hamdolsun Sakarya’dan hiçbir endişemiz yok. Bu bir fırsat bu fırsatı sonuna kadar değerlendireceğiz” diye konuştu.
22 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 23 Şubat 2017 , Perşembe

Haluk Akbay

Yıl 2002 AKP MİLLETVEKİLİ SAYISI 363 KİŞİ YIL 2007 AKP MİLLETVEKİLİ SAYISI 343 KİŞİ YIL 2011 AKP MİLLETVEKİLİ SAYISI 327 KİŞİ YIL 2015 MİLLETVEKİLİ SAYISI 317 KİŞİ 2002 DE İTİBAREN MECLİS BAŞKANI AKP Lİ 2007 YILINDAN SONRA BUGÜNE KADAR CUMHURBAŞKANI AKP Lİ 1994 DEN SONRA BÜTÜN TÜRKİYE DE Kİ BELEDİYE YÖNETİMLERİ AKP Lİ HSYK YA ATANANLAR ATANAN REKTÖRLER VALİLER KAYMAKAMLAR AKP TARAFINDAN ATANMIŞTIR. SORU ŞU ????? PRANGALAR NELERDİR AÇIKLAYINIZ BİZ DE BİLMEDİKLERİMİZİ ÖĞRENELİM. SAYGILARIMLA.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA