20 Haziran 2018

NİTELİKLİ ELEMAN İÇİN İMZAYI ATTILAR


İlimizde nitelikli eleman ihtiyacına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında SATSO, Milli Eğitim Müdürü ve Arifiye HEM tarafından yeni bir çalışmaya imza atıldı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Eğitim Müdürlüğü, Arifiye İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile nitelik eleman ihtiyacına yönelik yeni bir işbirliği çalışmasına daha imza attı.
İlgili kurumların işbirliği çerçevesinde nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik mesleki eğitim projesi geliştirildi. SATSO üyeleri ve tüm Sakaryalıların faydalanabileceği bir eğitim programının hazırlıkları sürerken, Arifiye ilçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortak yapılacak çalışmalarda belirlenen konu başlıklarında meslek edindirme eğitimlerinin teorik eğitimleri SATSO’da sektörlerle ilgili firmalarda ise pratik eğitim verilecek.
İHTİYACA GÖRE
Yapılan bilgilendirmeye göre eğitimler Ahşap Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Elektrik elektronik teknolojisi, elektrik ve enerji, giyim üretim teknolojisi, inşaat teknolojisi, makine teknolojisi, metal teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, plastik teknolojisi, raylı sistemler teknolojisi, tarım teknolojileri, tekstil teknolojileri, tekstil teknolojileri, yenilenebilir enerji teknolojilerinden oluşacak. 1 yıl süreyle belirlenen konu başlıklarında devam edecek eğitimler için ihtiyaç duyulan ve talep edilen alanlarda da eğitimler açılacak.
MEMNUNİYET
Projenin değerlendirme toplantısında bir araya gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir nitelikli eleman ihtiyacının önemine yönelik görüş alışverişinde bulundular. Kösemusul şunları dile getirdi: “Bölgemizde sanayi ve hizmet sektöründeki hızlı gelişmelere paralel olarak çalışanların mesleki ve kişisel yeterliliklerinin arttırılması, sürekli gelişim döngüsünün kurulması, yoğun olarak ihtiyaç duyulan ara ve nitelikli eleman sorununun giderilmesine yönelik olarak çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyor olmanın memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.
GÜÇLÜ İSTİHDAM
Kösemusul nitelikli istihdam konusunda yerel ve ulusal bazlı projelerimiz çerçevesinde Türkiye’ye örnek teşkil eden bir bölge olma yolunda ilerlediklerini ifade ederek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çatısı altında, Arifiye Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız bu geniş kapsamlı çalışmanın da başarı ile sonuçlanmasını diliyor, hedefleri doğrultusunda ilerleyen Sakarya’nın güçlü istihdamda söz sahibi olacağına inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Melike HIZAL
23 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA