20 Mayıs 2018

MAHMUT KÖSEMUSUL: BÜYÜME MORALLERİ YÜKSELTTİ


Büyüme rakamlarını değerlendiren SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de yüzde 2,9’luk beklentilerin üzerinde gerçekleşen oranın morali yükselttiğini vurguladı. Kösemusul, “2017 yılı sonu inanıyoruz ki daha iyi olacaktır, olmalıdır” dedi

TÜİK tarafından açıklanan 2016 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de yüzde 2,9’luk beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyümenin morali yükselttiğini vurguladı.  Kösemusul, yaptığı açıklamada, “Yüzde 2,2 düzeyinde bir büyüme beklentisi vardı. 2016’nın son çeyreğinde yaşanan yüzde 3,5’lik başarılı bir büyüme ile bu düzeyin, beklentilerin üzerinde yüzde 2,9’a yükselmesi, 2017 yılında iş dünyamızın gayretlerini daha da artırması açısından önemli olmuştur. Performansın daha iyi seviyelerde olacağı inancını taşıyoruz” dedi.
SORUNLARLA MÜCADELE
Türkiye’nin referandum sürecinde, içeride ve dışarıda, terör başta olmak üzere birçok sorunla mücadele ettiğinin altını çizen Kösemusul, sağlam ve güvenilir bir ekonominin hayati olduğunu, güven ortamı ve istikrarla yatırımcıların gözünün Türkiye’de olmaya devam edeceğini belirtti. Bürokrasiye ve iş dünyasına önemli görevler düştüğünü hatırlatan Kösemusul, “Ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza, Türkiye’nin önünde duran meselelerin, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletimizin kararı ile çözüme kavuşturulacağına inanıyoruz. 2017 yılı sonu inanıyoruz ki daha iyi olacaktır, olmalıdır. İstihdam seferberliği önemli bir seviyede, devam ediyor.
YENİ İSTİHDAM RAKAMLARI
Sakarya’mız için son rakam 5 bin 800 yeni istihdam. Paydaşlarımızla birlikte istihdam seferberliğinde hedefimizi yılsonuna kadar 15 bin ilave istihdam olarak güncelledik. İhracatımız artıyor, Sakarya olarak ihracatını en çok yükselten iliz. Daha da artması için olumlu bir gayretimiz var. Referandumda milletimizin olumlu kararı sonucunda iş dünyamız işlerine sımsıkı sarılacak, ülkemiz ve şehirlerimiz inanıyorum ki hedeflerine daha kısa sürede ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.
1 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA