26 Nisan 2018

BAŞKAN DİŞLİ ÇARK CADDESİ İÇİN YENİ PROJEYİ AÇIKLADI


Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Subay Lojmanları’nın bulunduğu alanda hazırlanan projeyi dün mecliste tanıttı. Başkan Dişli ayrıca, tümenin yerine yapılacak belediye binasının şehrin 100 yıllık ihtiyacını karşılayacağını söyledi

Adapazarı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıya Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlık etti. Mecliste gündem dışı söz alan MHP’li Meclis üyesi Selim Özen, engellilere verdiği destek nedeniyle Başkan Dişli’ye teşekkür etti. Hızırtepe’de Türk Telekom’un fiber kablo döşediğini dile getiren Selim Özen, “Firma asfaltı kazıyor ve su patlakları oluşuyor. Çalışmalardan mahalle halkının bilgisi olmalı. Sağlam asfaltın bozulmasına üzülüyorum” dedi. MHP’li Hacı Rüstem Pirimoğlu da kulağına farklı bilgilerin geldiğini ifade ederek, subay lojmanlarının yerine ne yapılacağını sordu.

MUHTARLARA BİLGİ

Hızırtepe’deki çalışmalarla ilgili belediye yetkililerinden bilgi alan Başkan Dişli, konuyla ilgili olarak muhtara ve mahalleliye bilgi verilmesi talimatını verdi. Subay Lojmanları’yla ilgili SİMDER’in Adapazarı Belediyesi’nde proje talebinde bulunduğunu belirten Başkan Dişli, proje çiziminde derneğe yardım ettiklerini söyledi.

SUBAY LOJMANLARI

Subay Lojmanlarının oyan tarafından bir İmam Hatip okulu olduğuna değinen Başkan Dişli, “O okul binası depremde hasar almış. Yani okulda eğitim yapılması sakıncalı ve sıkıntılı. Milli Eğitim Bakanlığı bir yıkım kararı aldı. SİMDER, bu proje iyileştirilebilir mi diye bir çalışma, kampanya başlattılar. Bu çerçevede de o lojmanlarla komşu olduğundan dolayı acaba orası da buraya katılıp arazi genişletilmesiyle ilgili bir çalışma yapmışlar. Orada arazi sıkıntısı varmış. Lojmanların çoğu boş şu anda içinde oturan üç beş hane ya var ya yok. Sonra onu talep ettiler Savunma Bakanlığı’ndan herhalde olumlu yazı geldi diye biliyorum. Neticede orada hayali olarak nasıl bir şeyler yapılabilir diye bizden de yardım istediler” dedi. 
ÇOCUKLARA YATILI YURT


Dişli, “Burası komple temizlendikten sonra orada şehirde hani bir camiden bahsediyorlar merkezde. Buraya  bin 500 metrekareye bir cami koyalım dediler. Çünkü arazi 20 dönüme yakın. Orada Tümen Camii var. Onun olduğu yeri de kaldıralım çocukların yatılı yurdu olsun gibi kanaatler, talepler var. Bunu Milli Eğitim Bakanlığıyla görüşüyorlar. Önümüzdeki günlerde belki o binaların yıkımı gündeme gelecek” dedi. 

TÜMENE BELEDİYE BİNASI

Meclis üyelerinin tümenin şehrin dışına taşınması halinde bölgede Adapazarı Belediye binası yapılmasıyla ilgili sözlerine Başkan Dişli, “Bu tümenleri şehrin dışına taşıma gibi bir düşüncesi varsa hükümetin, Adapazarı Belediye’sinin böyle bir yerde kurulması bu şehrin yüz senelik problemini çözer diye düşünüyorum. Olur veya olmaz bilmiyorum. Bu projeye çok da uyar. Şehrin seçilmiş insanlarısınız ne diyeyim” dedi.
GELİR GİDER DENGESİ
Gündem dışı konuşmaların ardından gündeme geçildi. Buna göre 1-2 ve 3’üncü maddeler kabul edilirken, 4 ve 5’inci maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi. Denetim Kurulu raporuyla ilgili bilgi veren MHP’li Meclis üyesi Mehmet İr, “Raporu incelediğimizde gelirdeki gerçekleşmenin yüzde 84, giderdeki gerçekleşmenin ise yüzde 95 oranında gerçekleştiğini görüyoruz. Müdürlükler arasında bütçe aktarımı yapılmış. Bu da bize müdürlüklerin bütçe yapmada etkili olmadığını gösterir. Alımların bir çoğu doğrudan temin yoluyla alınmış. Ayrıca harcamalar orantısız” dedi. Oturumda ayrıca Adapazarı Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyet raporu MHP’lilerin çekimser oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.
KOMİSYON SEÇİMLERİ
Meclis toplantısında daha sonra komisyon ve Encümen seçimi yapıldı. İmar Komisyonu’na Selim Tan, Derya Turan, Mehmet Erol, Can Dağabakan ve Fethi Paker seçildi. Hukuk Komisyonu’na ise Ali Kasım Aksoy, Yasemin Arın, İlker Hasköylü, Mustafa Nergis ve Selim Özen seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na Evren Çakırsoy, Levent Tunç, Hakan Candemir, Yusuf Gökdemir ve Mehmet İr seçildi. Encümen üyeliklerine ise Selçuk Başyazıcı, Efrahim Küçükarslan ve İlker Şenyurt seçildi.
4 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA